FőoldalArchívumA Silicon Labs videós felhasználásra mutatott be kiszajú órajelgenerátort
2009. november 23., hétfő ::

A Silicon Labs videós felhasználásra mutatott be kiszajú órajelgenerátort

A Silicon Laboratories vállalat bemutatta tetszőleges órajelű, precíziós ütemadó-családjának legújabb tagját, az Si5324 névre hallgató terméket.Az elérhető legalacsonyabb zajú, integrált órajelgenerátort a vállalat elsősorban professzionális videós alkalmazásra fejlesztette. Az Si5324 egyetlen órajelgenerátor IC formájában nyújt alternatívát a többalkatrészes videós PLL megoldásokra, míg a konkurens rendszerekhez képest csaknem 80%-kal kisebb a zaja

Az Si5324-gyel gyakorlatilag tetszőleges, 2 kHz ... 1,4 GHz közötti frekvencia előállítható bármekkora, 2 kHz ... 710 MHz közötti bemeneti frekvenciáról. Az Si5324 ideális videorögzítési, -konverziós, -szerkesztési stb. rendszerekhez.
A közvetített videós alkalmazásokban az órajelgenerálás és szinkronizáció egyre összetettebb feladattá vált. A "genlock" néven ismert folyamat, amelyben a videós rendszerek egyetlen, közös forráshoz való szinkronizációja történik, a HD videoformátumok és eltérő képváltási sebességek elburjánzása miatt igen nehezen megoldhatóvá vált. A videoipar nagysebességű soros összeköttetésre (3G-SDI) átállása miatt a jitterteljesítménynek is sokkal nagyobb lett a jelentőssége a korábbi rendszerekhez képest. A hagyományos genlock rendszereknek diszkrét, feszültségvezérelt kristályoszcillátorra és szűrőalkatrészekre volt szüksége rendszerelemenként, amelyek igen korlátozott bemeneti és kimeneti frekvenciateljesítménnyel és gyenge jitterteljesítménnyel keserítették meg a tervezők életét. Az Si5324 jitterteljesítménye 5 psp-p, amely jelentős tartalékot jelent még az olyan terjedőfélben lévő, következő generációs videós szabványok között is, mint például a 3G-SGI (SMPTE 424M). Azzal, hogy ezzel a kiváló mutatóval a jitterteljesítményben még a legújabb szabványoknál is jelentős tartalék keletkezik, a korábban az órajelgenerátor számára fenntartott jittertartalék más rendszerkomponensekre is felhasználhatóvá válik.
A Silicon Labs szabadalmaztatott DSPLL technológiájára épített Si5324 minden PLL alkatrészt egyetlen tokban tartalmaz, nincs szükség több PLL IC-re, külső szűrőkre és feszültségvezérelt kristályoszcillátorokra. Az Si5324 beépített, digitálisan programozható, 4 ... 525 Hz sávszélességű hurokszűrővel, valamint alacsony fáziszajú belső, feszültségvezérelt oszcillátorral is rendelkezik. Az Si5324 ún. "any-rate" képessége lehetővé teszi, hogy az eszközt gyakorlatilag bármilyen szabványosított HD video és audio referenciafrekvenciára behangolják, mindenféle áttervezés és alkatrészcsere nélkül.
A 36 kivezetésű, 6×6 mm-es QFN tokba tokozott Si5324 mellett a Silicon Labs kristályoszcillátorokat (XO) és feszültségvezérelt kristályoszcillátorokat (VCXO) is kínál a közvetített videós alkalmazások fejlesztőinek. Az ipari szabványú, 5×7 mm-es tokban szerelt Si590/591/595 nevű XO/VCXO termékek a 10 ... 525 MHz frekvenciatartományt, a CMOS, LVDS, LVPECL és CML formátumokat, az 1,8, 2,5 vagy 3,3 V tápfeszültségeket támogatják, valamint alacsony, 1 psRMS jitterű működést garantálnak.

A Silicon Laboratories honlapja

Lambert Miklós

ELEKTRONET szerkesztőbizottság elnöke

Tudomány / Alapkutatás

tudomany

CAD/CAM

cad

Járműelektronika

jarmuelektronika

Rendezvények / Kiállítások

Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény