A Goldman Sachs által irányított értékesítési folyamat során a HPE már több jelentkezőtől is kapott 7,5 milliárd dollár körüli ajánlatokat. A hírügynökség forrásai szerint a befutó a Thoma Bravo tőkebefektető vállalat lehet.
Ettől eltekintve a felek között még komoly vita zajlik a részleg értékelésével kapcsolatban, így a Reuters híradása alapján a megegyezés még könnyen a kútba eshet. A meg nem nevezett források szerint a még versenyben lévő befektetők (Vista Equity Partners Management, Carlyle Group, TPG Capital) egyelőre kiszálltak a licitháborúból, de ez nem jelenti, hogy később nem közülük kerül ki a befutó. Az értesüléseket még egyik fél sem kommentálta. A fenti tranzakció sikere mellett szól ugyanakkor, hogy a Thoma Bravo több, a HPE szoftveres divíziójával kapcsolatba hozható cég tulajdonosa. Így például övé a Dynatrace és a Compuware nevű szoftvercég is, amelyek működésük költségét és hatékonyságát tekintve is kölcsönösen profitálhatnak a HPE-től vásárolt eszközökből.
A HPE szoftveres szárnyához tartozik egyebek mellett a 2011-ben 10,3 milliárd dollárért felvásárolt Autonomy és a 2006-ban 4,5 milliárdért megszerzett Mercury Interactive is. Ugyanakkor ez a részleg mindössze 3,6 Md USD forgalmat jelentett az előző, 2015-ös pénzügyi évben (szemben a 2014-es 3,9 milliárddal). A HPE ezt azokkal a kihívásokkal magyarázza, amelyet a cloud alapú szolgáltatások és a hozzájuk kapcsolódó előfizetéses üzleti modellek jelentenek. Összegzésképen nem meglepő, hogy a társaság részvényeinek árfolyama a tárgyalások hírére egyből 4 százalékot emelkedett a New York-i technológiai tőzsdén.