Ennél jóval nagyobb, 14 százalékos előrelépés volt a forgalomban: 24,5 milliárd dollár szerepel a bevételi soron, köszönhetően az ősszel piacra dobott Xbox One játékkonzol vártnál is kedvezőbb fogadtatásának, a Surface táblagépek iránti kiemelkedő keresletnek, valamint a vállalati szoftverpiacon tapasztalt bővülésnek. A vállalati szegmens adta a Microsoft nyereségének kétharmadát, noha csak a bevétel fele kötődik hozzá. Egyharmadnyi profit párosult a kereskedelmi eladásokhoz, miközben ezek 9,9 százalékkal múlták felül az egy évvel ezelőttit. Ebben fontos szerep jutott a tavalyelőtt ősszel debütáló Surface táblagépeknek, amelyek pocsék rajt után most kezdik beváltani a hozzájuk fűzött reményeket. Hatalmas sikernek bizonyult az Xbox One játékkonzol, amelyből a legutóbbi negyedévben 3,9 millió darabot adtak el, s így 53 százalékos részesedésével egy csapásra piacvezetővé lépett elő az Egyesült Államokban. A felhőszolgáltatások a jövő egyik nagy nyereségforrását képezhetik, erre utal, hogy az ebből a szegmensből származó bevétel is megduplázódott a negyedik negyedévben.
A cégvezetés érdemben nem kommentálta az egykori világelső Nokia telefongyártó eredményeit. A finn vállalat megvásárlása után is veszteségforrás a Microsoft számára. Amy Hood pénzügyi vezérigazgató-helyettes a The Wall Street Journalnak úgy nyilatkozott: rengeteget kell dolgozniuk még ahhoz, hogy a Nokia révén a Windows Phone okostelefonok korábbi négyszázalékos világpiaci részesedését mielőbb két számjegyűre növeljék.
A Microsoft eredményei felett azonban nem látni a befektetők felhőtlen örömét, még akkor sem, ha a New York-i tőzsdezárás után ismertetett jelentés nyomán négy százalékkal megugrott a cég árfolyama. Az ok: még mindig keresik a cégalapító Bill Gates stratégiájának következetes – és sikeres – végrehajtójaként ismert Steve Ballmer vezérigazgató utódát. Ballmer tavaly augusztusban jelezte visszavonulási szándékát. Az új vezér kiválasztása folyamatban van, s a befektetők izgatottan várják, hogy az utód milyen jövőképet fogalmaz meg, abban mennyire hangsúlyosan szerepel az eddig gyengébben teljesítő üzletágak felfuttatása, mennyire megy el a cég a szoftvergyártástól az egyre jobban jövedelmező szolgáltatások irányába, követve az IBM példáját. Az sem mellékes, hogy a nyereségből mennyit szándékozik szétosztani a részvényesek között. A lehetséges utód személyéről azonban egyelőre mélyen hallgat a Microsoft.