Az Intel a Corninggal együttműködve fejlesztett újfajta optikai szálakat, de a US Conec is közreműködött a projektben. Utóbbi vállalat amellett, hogy az MXC csatlakozók alkatrészeit értékesíti majd a Corningnak és más hasonló cégeknek, egy hitelesítési programot is létrehozott, hogy így segítsen más vállalatoknak is piacra vinni a kábeleket. Eddig a Corning mellett a Tyco Electronics és a Molex jelentette be, hogy gyártani és árusítani szándékozik az újfajta vezetéket.
A kábelek az Intel szilíciumalapú optikai technológiáját használják, amellyel másodpercenként 25 gigabitet képesek átvinni egyetlen szálon. A vállalat tavaly egy nyolcszálas konstrukcióval mindkét irányba 100 gigabites sebességet demonstrált, az új, MXC nevű csatlakozóba azonban már 64 szál került. Ebből 32 továbbít, és 32 fogad adatokat, így képes a vezeték bármelyik irányba 800 gigabitet átvinni egy másodperc alatt, ami összesen 1,6 terabites sávszélességet jelent. A gyártó fotonikai laboratóriumának vezetője Mario Paniccia szerint az irányonként 800 gigabites átvitel akár 300 méteres hosszúságú kábeleknél is fenntartható. Gyártásuk pedig még idén megkezdődik, a nagy sebességű kábelek ára egyelőre ismeretlen.
Az MXC-alapú kábeleket többek között már a Microsoft, illetve a Facebook kezdeményezése, a nyílt forrású szervereket tervező Open Compute Project is teszteli. Támogatói szerint az MXC jóval ellenállóbb az optikai kábelek legfontosabb problémáját jelentő porral és karcolódással szemben, mint a jelenleg elérhető kábelek. Ennek oka az, hogy a csatlakozóban fizikai érintkezés helyett egy lencsés megoldás található a kábelvégeken. Ezáltal az MXC ha meg nem is szünteti, de az ilyen jellegű problémák jó részét kiszűri, ami összességében megbízhatóbb működést eredményez. Az MXC előnye még, hogy kevesebb alkatrészből áll, és a mérete is kisebb a jelenlegi megoldásoknál, ami hosszú távon olcsóvá teheti a gyártását.