Az új Fenntarthatósági Stratégiája (Sustainability Strategy) részeként, és összhangban az alacsony szén-dioxid-kibocsátású társadalom megvalósítására irányuló törekvéseivel, az ABB elkötelezte magát, hogy partnerként együttműködik ügyfeleivel és a beszállítóival kibocsátásuk csökkentése érdekében, és hogy 2030-ra saját tevékenységeiben karbonsemlegességet érjen el. A június 5-ei környezetvédelmi világnap előtt, az ABB bejelentette, hogy csatlakozik a nemzetközi nonprofit szervezet, a Klímacsoport (The Climate Group) három kezdeményezéséhez is, összhangban saját kibocsátásának csökkentését célzó cselekvési tervével és fókuszterületeivel:
- EV 100: Az ABB vállalja, hogy 2030-ra elektromos hajtásúra cseréli le a több mint 10 000 járműből álló járműparkját. Svédországban már megkezdte a közel 700 autóból álló vállalati flottájának tisztán elektromos meghajtásúvá alakítását, míg az Egyesült Királyságban működő tagvállalatai már tavaly bejelentették, hogy az 500 darab járművet magában foglaló járműparkjukat 2025-re e-járművekre cserélik.
- RE 100: Az ABB vállalja, hogy 2030-ra kizárólag megújuló forrásból származó villamos energiát szerez be. 2020-ban az ABB által felhasznált elektromos áram 32%-a vagy tanúsított zöldáram volt, vagy azt a vállalat a saját, fotovoltaikus erőműveiben állította elő. 2020 óta az ABB Svájcban kizárólag megújuló forrásból származó villamos energiát vásárol.
- EP 100: Az ABB vállalja, hogy energiahatékonysági célokat dolgoz ki, és a telephelyein folytatja az energiagazdálkodási rendszerek telepítését. Az ABB-nek már napjainkban is több mint 100 olyan telephelye van, amely független, külső tanúsító szervezet által minősített vagy saját tanúsítású energiagazdálkodási rendszerrel rendelkezik.
Mostanra a vállalat saját kibocsátáscsökkentési céljait az SBTi (Science Based Targets initiative) kezdeményezés keretében is megerősítették, így alátámasztva, hogy azok összhangban állnak a Párizsi Éghajlatvédelmi Egyezményben rögzített azon törekvéssel, hogy a hőmérsékletemelkedés mértékét 1,5 °C alatt tartsák. Az SBTi kezdeményezésben partnerként nem kormányzati szervezetek, a CDP, az ENSZ Global Compact (UNGC), a World Resources Institute (WRI) és a World Wildlife Fund (WWF) vesznek részt. Az SBTi a tudományos megalapozottságú célok kitűzése terén meghatározza és támogatja a jó gyakorlatokat, illetve független szervezetként értékeli a vállalatok célkitűzéseit.
Az ABB csatlakozott a globális hőmérsékletemelkedés 1,5 °C alatt tartását célzó „Business Ambition for 1,5°C Campaign” -hez is. Ez egy globális koalíció, amelyet ENSZ-szerveztek, vállalatok és az iparágak vezető képviselői alkotnak. Vezetését az UNCG látja el.
„Az ABB minden tevékenységében példát szeretnénk mutatni, és fontos mérföldkőnek tekintjük, hogy ambiciózus céljainkat most tudományosan is megerősítették,” – nyilatkozta Theodor Swedjemark, az ABB kommunikációs és fenntarthatósági igazgatója. „Hiszünk abban, hogy a technológia és a jól képzett, megfelelő döntési jogkörrel felruházott személyek együtt kulcsfontosságú szerepet játszanak a kibocsátások csökkentésében, valamint a bolygónk további melegedésének megelőzésében.”
Az ABB fenntarthatósági stratégiája egyértelműen a legnagyobb hatást gyakorló területekre összpontosít: a kibocsátások csökkentésével és az erőforrások megőrzésével támogatja az alacsony szén-dioxid-kibocsátású társadalom kialakítását, illetve az integritás és az átláthatóság iránti erős elköteleződésével támogatja a társadalmi haladást. A stratégia részeként 2021-től kezdődően, az ABB a felsővezetői javadalmazásába konkrét, a fenntarthatósággal összefüggő célokat épít be.
Az ABB fenntarthatósági stratégiájával kapcsolatos bővebb információk itt érhetők el.