A koncepció alapja a Dell átfogó stratégiája, amely egy fenntartható beszállítói lánc kiépítésére irányul. A tervek szerint a programnak köszönhetően 2017-ben körülbelül 7250 kilogrammal kevesebb műanyag kerülhet az óceánokba.
A Dell partnerei összegyűjtik a hulladékot, mielőtt az az óceánba jut. A műanyagot ezután feldolgozzák, illetve finomítják, majd az óceáni és más eredetű (például palackok és élelmiszertartó dobozok) újrahasznosított HDPE műanyagot 25%–75% arányban keverik. Az újrahasznosított végtermékből végül új csomagolásokat készítenek.
A termékek csomagolására tájékoztatás is kerül, amivel a vállalat az óceáni ökoszisztéma megőrzésének fontosságára és az ezt elősegítő megoldásokra szeretné felhívni a figyelmet. A Dell mindegyik szállítmányát ellátja a HDPE anyagot jelölő 2-es újrahasznosítási szimbólummal, ami annak biztosítéka, hogy a csomagolás nem kerülhet vissza az óceánba. A Dell csomagolásért felelős csapata az anyagbeszerzést és a termékek csomagolását úgy tervezi meg, hogy a végeredmény tömegének több mint 93 százaléka újrahasznosítható legyen, ezáltal a körkörös gazdaság részévé válhasson.
A Dell már 2008 óta használ újrahasznosítható műanyagot asztali számítógépei gyártásához, amely 2017 januárjára elérte a vállalat 2020-ra kitűzött célját, a 22 600 kilogrammot. A Dell egyre inkább azokra a megoldásokra összpontosít, amelyek során a másoktól származó hulladék az új termékek és azok csomagolásának nyersanyagaként szolgál. A Dell az első – és mindmáig egyetlen vállalat – amely elektronikai hulladékból származó műanyagot és újrahasznosított szénszálat is használ a számítógépei és monitorai gyártásához.
Egy közelmúltban végzett kutatás szerint csak 2010-ben 4,8 és 12,7 tonna közötti mennyiségű helytelenül kezelt műanyaghulladék került az óceánokba. A Dell egy tanulmányt is közzétett, amelyben a beszerzési stratégiák mellett egy olyan, iparágak közötti munkacsoport felállításának tervét vázolja, ami globális szinten képes kezelni az óceánokba jutó műanyaghulladék kérdését.