A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) „Távközlés, internet, televíziószolgáltatás, 2016. I. negyedév” c. jelentése szerint az ágazat a nemzetgazdasági átlagnál jobban teljesített. A KSH adatai a legalább öt főt foglalkoztató, főtevékenységként a szektorhoz tartozó területet megjelölő cégek eredményeit tartalmazza. Ezek alapján az infokom ágazat 589 milliárd forintnyi forgalmat bonyolított az év első negyedévében, ami 1,2 százalékos növekedést jelent 2015 hasonló időszakához képest.
A területen belül azonban nagy eltérések mutatkoztak. A tortából még mindig a legnagyobb súllyal részesedő távközlési cégek például közel 6 százalékkal kevesebbet tudtak számlázni idén. Ellenben a kiadók, az információtechnológiai-, illetve információs szolgáltatók, valamint a filmgyártók, műsorszolgáltatók egyaránt szépen, 5-10 százalék körül növekedtek.
Az ágazatban 2016 első negyedévében az egy főre jutó havi bruttó átlagkereset 499 ezer forint volt, ami 6 százalékos éves növekedést jelent. A nemzetgazdasági ágon belül a távközlési szektorban átlag felettinek számít mind a bruttó bér (552 ezer forint), mind az éves emelés mértéke (8,9%). A teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete a kiadói tevékenység ágazatban volt a legalacsonyabb (368 ezer forint), de még ez is bőven meghaladja a hazai átlagot.
Az okostelefonok elterjedése a netezési szokásokat is alaposan megkavarta. A nemzetközi trendekkel összhangban hazánkban is egyre nagyobb súlyt kap a mobilos netezés. Ami a teljes internetes piacot illeti: a negyedév végén több mint 8,2 millió előfizetést tartottak nyilván, ami 11 százalékkal több, mint egy éve. A mobilnet ebből már 67 százalékkal veszi ki a részét.
Érdekesség, hogy 1,7%-kal nőtt a vezetékes fővonalak száma, 2016. I. negyedév végén 3,1 millió darab volt. Az ISDN-vonalak száma (333 ezer darab) 7,7%-kal csökkent egy év alatt. A száz lakosra jutó vezetékes fővonalak száma 32 darab volt. A bekapcsolt vezetékes fővonalak 82%-a egyéni, 17%-a üzleti, alig több mint 1,0%-a pedig nyilvános és egyéb fővonal volt.