Az Európai Unió „Az egész életen át tartó tanulás programjának" keretén belül megvalósuló projekt célja, hogy feltérképezze a felnőtt szakmai oktatásban alkalmazott e-learning megoldásokat Európa-szerte. További feladata, hogy a partnerek részvételével kifejlesszen egy, e megoldások értékelésére alkalmas minősítő rendszert, értékelje a jelenlegi megoldásokat, összeállítsa az 50 legjobb megoldást tartalmazó adatbázist, és ezt hozzáférhetővé tegye az érdekeltek számára.
Az e-learning megoldások egyre népszerűbbek világszerte, különösen a felnőtt oktatásban, ahol a tanulni kívánók rendszerint elfoglalt dolgozó emberek. Az oktatás virtuális felületen történő megvalósítása lehetővé teszi a részvételt mindenki számára, függetlenül attól, hogy földrajzi értelemben milyen messze van az oktatási intézménytől. Európában nagyon sokféle megoldást alkalmaznak már, melyek módszereiket, kulturális hátterüket tekintve rendkívül sokfélék. Mostanra szükségessé vált egy olyan rendszer kidolgozása, ami az e-learning megoldásokat alkalmazni kívánók számára útmutatást adhat a számukra leginkább megfelelő eszközökről, módszerekről.
Ennek az összetett feladatnak a megvalósítására jött létre az E-solve projekt. A projekt gazdája a Pannon Egyetem, résztvevői pedig a e-learning neves nemzetközi szereplői: a szlovéniai DOBA Alkalmazott Üzleti és Társadalomtudományi felsőoktatási intézmény, mely nagy gyakorlattal rendelkezik a távoktatás területén; a European Distance and E-learning Network (EDEN), amely a legátfogóbb európai szövetség a távoktatásban; valamint a European Federation for Quality in e-Learning, mely az európai e-learning oktatás minőségbiztosításáért felelős non-profit szervezet.
A projekt vezetője Dr. Kosztyán Zsolt Tibor, aki Gazdálkodás- és Szervezéstudományok, valamint Informatikai tudományok területén szerzett PhD fokozatot. 2013-ban a Magyar Tudományos Akadémia odaítélte számára "Az Év Kutatója" díjat, valamint elnyerte a Bolyai János Kutatói Ösztöndíjat és a Magyary Zoltán Posztdoktori Ösztöndíjat is.
A projekt eredményeként 2014 októberétől egy széles adatbázis fog rendelkezésre állni minden olyan európai intézmény számára, amely szeretne bekapcsolódni az e-learning világába, akár oktatóként, akár fejlesztőként, akár az oktatást igénybe venni kívánó intézményként, vállalatként érdeklődik a terület iránt.