Az új, 32 bites technológiát alkalmazó fejlesztőrendszerek nem csak az Atmel 32 bites mikrokontrollereinek megismerésére adnak lehetőséget, hanem ezek az eszközök módot nyújtanak az Atmel egyéb technológiáinak bemutatására is, így a Qtouch-technológia, vagy a Zigbee-kommunikáció megismerésére is. Emellett az eszközök segítségével az iparban szokásos kommunikációs portok használatát is el lehet sajátítani, úgymint pl. az USB, RS-232, RS-485, LIN, CAN és az ethernet.
Az Óbudai Egyetem KVK Műszertechnikai és Automatizálási Intézetében magas színvonalon oktatják az Informatika I. és II., a Programozás I. és II., illetve a Beágyazott rendszerek tárgyak ismereteit.
Ehhez már évekkel ezelőtt jól felszerelt Informatika és programozás laboratóriumot építettek ki, elsősorban az Atmel 8 bites AVR MCU (Atmega128, AT90CAN128) típuscsaládra alapozva.
A frontális oktatás keretében a Kandó Kar BsC-s villamosmérnök nappali képzés 3. félévében a Tbird fantázianevű eszköz és ennek kiegészítőjeként használt TbirdExt eszköz segítségével a hallgatók megismerkedhetnek a legegyszerűbb LED-villogtatástól kezdve, az összetettebb, állapotgépet és többszálú programozást is alkalmazó feladatok megoldásával.
A valós fizikai eszköz (Tbird) használata a hallgatók programozás iránti érdeklődését a korábbi programozás oktatási módszerekhez képest lényegesen növelte, így szívesebben foglalkoznak tanórán kívül is a mikrokontroller-programozással. A Tbird-öt a nappali képzés mellett a levelező és távoktatásképzésben is bevezették.
A hallgatók a projekttárgyak, illetve szakdolgozatok esetében már korábban is használták az Atmel AVR32-es családját, ezen belül is az AP7000-re épülő NGV100-at.
Manapság az új generációs ARMv7 magra épülő 32 bites megoldások egyre népszerűbbek, így szükségszerű volt, hogy az egyetem most is lépést tartson a kor igényeivel. Ehhez leginkább az Atmel Cortex-M3 magot használó SAM3-as (SAM3N-EK és a SAM3X-EK) és a Cortex-M4 magot használó SAM4-es (SAM4SEK) új fejlesztői környezete látszott a legmegfelelőbbnek.
Az új laboratóriumban 12 db munkaállomás került kiépítésre, ahol a villamosmérnöki BsC-képzés ÓE KVK MAI Automatizált gyártórendszerek és az Információs rendszerek tárgyak hallgatói egyszerre 10 fős csoportokban dogozhatnak. A laboratórium az Óbudai Egyetem Bánki Karának Biztonságtechnikai és Hadmérnökképzés MsC-képzésének Informatikai rendszerek óráit is támogatja.
Az Óbudai Egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karának Műszertechnikai és Automatizálási Intézete évente közel 90 BsC-s mérnököt képez, a Kandó Karon elindult nappali és a levelező MsC-képzésen néhány év múlva fognak végezni az első szakemberek.