A szemináriumot kis asztalkiállítás egészítette ki, a szünetben az érdeklődők közelről is megtekinthették az eszközöket.
Viorel Gligor az OSRAM képviseletében bemutatta a cég legújabb fejlesztéseit. A piacon ma kapható LED-ek egy része a hagyományos PLCC tokozásban készül, és a világítótestekben sokat kell elhelyezni belőlük. Előnyük a könnyebben kézben tartható hűtés, szemben a nagyteljesítményű LED-arrey-kkel, amelyek egyszerűen szerelhetők, de hűtésük nagyobb felkészültséget igényel. Az Osram - több más világmárkához hasonlóan - kifejlesztette az 1 W körüli típusokat, amelyek jó középutat és várhatóan növekvő piacot ígérnek.
A LED-ek áramköri meghajtására a félvezetőeszköz gyárak hatalmas kínálattal sietnek a konstruktőrök segítségére. Az Infineon kínálatából kaptunk bemutatót Cibi Szabolcs és Philipp Gabriel előadásából AC/DC, DC/DC és autóipari felhasználásra.
A LED-es világítóeszközök felhasználóinak jó része nem kíván meghajtó elektronikát fejleszteni, gyártani, szívesebben venne készet. Néhány neves gyártó siet a felhasználók segítségére ipari kivitelű, megfelelő jóváhagyásokkal rendelkező precíziós kapcsolóüzemű áramforrásokkal. Egyikük a Recom, amely kimagasló technológiával gyárt ilyen modulokat, amelyek kitűnnek nagy megbízhatóságukkal.
Végül, de nem utolsó sorban előadást hallottunk a svájci Preci-dip cég csatlakozóiról. Köztudott, hogy minden konstrukció annyit ér, amennyit a leggyengébb láncszeme. A legprecízebb LED-lámpa is megbukhat a piacon, ha csatlakozója bizonytalan, oxidáció vet véget életének stb. A Preci-dipnél ez ki van zárva, 25 μm aranyozás, precíziós gyártás gondoskodik arról, hogy vetekedjen a félvezetőeszköz élettartamával.
A szakemberek megelégedéssel térhettek haza a rendezvényről, ismét sokat tanulhattunk erről a technológiáról.