FőoldalRendszerintegrátorKiegyenesedik az ipar digitális átalakításának útja
2020. február 11., kedd ::

Kiegyenesedik az ipar digitális átalakításának útja

Az ABB és az Ericsson a Swisscommal együttműködve első alkalommal mutatták be, hogy a robotok milyen egyszerűen és hatékonyan vezérelhetők nagy távolságból, felhasználva az 5G technológia által nyújtott valós idejű kommunikációt

A Világgazdasági Fórumon, a WEF 2020 során a világ vezetői tanúi lehettek a késleltetésmentes kommunikációnak az 5G technológiának köszönhetően. A svájci Davos kongresszusi központjában egy ABB YuMi® kollaboratív robot homokba írt egy üzenetet, amelyet egyidejűleg egy 1,5 km-re levő másik YuMi® robot másolt. Az egyidejű műveletet a Swisscom 5G-hálózata tette lehetővé, amely az Ericsson technológiára épül, és valós időben, mindkét helyszínen, videó képernyőn volt követhető. Többéves műszaki együttműködés segítségével az ABB és az Ericsson közösen fejlesztette ki azokat az alapvető technológiákat, amelyek szükségesek a gépek 5G-s mobilhálózaton keresztüli összeköttetéséhez.

„Az ABB az innovatív megoldások és termékek fejlesztésébe történő beruházással folytatja az ipar digitális átalakítását. Az Ericssonnal és a Swisscommal fenntartott partnerkapcsolatunk segítségével kihasználhatjuk az 5G teljes potenciálját az ipari gyártási folyamatokhoz" – mondta Peter Voser, az ABB elnök-vezérigazgatója. Sami Atiya, az ABB Robotika és Gyártásautomatizálás divíziójának vezetője a következőket mondta: „Az 5G vezeték nélküli technológiák megkönnyítik a robotok csatlakoztatását a felhőhöz és a gyári automatizálási rendszerekhez, amellyel lehetővé válik a gyorsabb hozzáférés még több adathoz és a rendelkezésre álló információk elősegítik a jobb döntéshozatalt, ami hozzájárul a teljes gyártási ciklus hatékonyságának és megbízhatóságának javításához. A hagyományos, vezetékes összeköttetések 5G-s mobilhálózatokra való lecserélésével jelentősen növelhetjük a gyártás rugalmasságát."

„Az 5G technológiai partnerségek kulcsfontosságúak az üzleti életben, a kormányzatban és a társadalomban a digitális gazdaság-fejlesztéséhez. Az ilyen partnerségek felkarolása révén a digitalizálásban olyan új lehetőségek alakulnak ki, amelyek előnyeit mind a globális gazdaságban, mind a nemzetgazdaságokban mindenféle méretű vállalkozás ki tudja aknázni" – mondta Börje Ekholm, az Ericsson elnök-vezérigazgatója.

Urs Schaeppi, a Swisscom vezérigazgatója így nyilatkozott: "A davosi közös bemutató a működő 5G-hálózatunkat használta, hogy felvillantsa az 5G különféle képességeit és lehetőségeit a gyártás és a robotika területén. Itt az idő belépni az 5G világába!"

Ezzel a technológiával a vállalatok a legmagasabb szintű rugalmasságot biztosíthatják a gyári gépek üzemeltetésében. Az 5G-hálózatok alkalmazásával az autonóm gépek és robotok nagy flottájának telepítése és üzemeltetése válik valóra. Az 5G jelentős előnye az ipari környezetben, hogy az „egy cél / egy vezérlés” működési megközelítés helyett egy többgépes rendszert egy központi erőforrás vezérelhet, ezzel csökkentve az üzemeltetéshez szükséges berendezések és az informatikai rendszerek üzemeltetési- és karbantartási költségeit, globális alapon.

Az ABB a különféle ügyfélszegmensekben folyamatosan dolgozik az autonóm iparágak fejlesztésén. Például, a világon elsőként az ABB segítségével 2018 végén egy kompot távirányítással navigáltak a Helsinki-kikötőben. Az 5G technológia lehetővé teszi az ipar digitális átalakulását, növeli a termelékenységet, a hatékonyságot és a gyártás minőségét világszerte.

Az Ericsson honlapja

Az ABB honlapja

Tudomány / Alapkutatás

tudomany

CAD/CAM

cad

Járműelektronika

jarmuelektronika

Rendezvények / Kiállítások

Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény