A tíz legjobb tartókonzol-tervet a GE Aviation cincinnati gyárában additív gyártástechnológia alkalmazásával gyártották le, majd a kész konzolokat szigorú terhelési próbának vetették alá a GE niskayunai globális kutatóközpontjában. Az alkatrészeken végzett meghibásodási teszt azt volt hivatott biztosítani, hogy a nyertes tartókonzolok megfeleljenek a legmagasabb szintű minőségi és teljesítménykövetelményeknek. A sugárhajtómű-tartókonzoloknak ugyanis nagyon fontos szerepük van: úgy kell megtartaniuk a hajtómű súlyát annak mozgatása alatt, hogy közben ne törjenek el vagy görbüljenek meg.
Steve Liguori, a GE globális innovációs igazgatója elmondta: „A GE tudja, hogy az innováció bármilyen forrásból származhat. Ez a verseny a GrabCAD közösség találékonyságát aknázta ki a holnap kihívásainak leküzdését szolgáló új megoldások kifejlesztéséhez, az additív gyártástechnológia alkalmazásával. A GE méretét és szakértelmét a nyílt innovációval párosítva tovább növelhetjük a tervezők, mérnökök, anyagtudósok és további partnerek hálózatát, így újradefiniálhatjuk az iparágat, és valódi eredményeket hozhatunk ügyfeleink számára."
A GE és a GrabCAD a digitális technológiák által kínált lehetőségek kiaknázására irányuló stratégiák kidolgozásával foglalkozó Undercurrent céggel szoros együttműködésben 2013 júniusában írta ki a tervezőversenyt, amelyre rekordszámú – 56 országból csaknem 700 – pályázat érkezett a GrabCAD mérnökökből és tervezőkből álló közösségén keresztül.
Hardi Meybaum, a GrabCAD vezérigazgatója elmondta: „Közösségünk fantáziáját ugyancsak megmozgatta ez a GE számára végzendő valódi mérnöki feladat. Elképesztő mennyiségű pályázat érkezett a világ minden tájáról, hiszen a mérnökök esélyt akarnak kapni arra, hogy valami olyat tervezhessenek, ami aztán gyártásba kerül és egy valódi probléma megoldását szolgálja. A GE sugárhajtómű-tartókonzol tervező versenye felülmúlta a várakozásokat, és megmutatta, hogy a cég elkötelezett a nyílt fejlesztés és együttműködés keretében létrejövő innováció iránt. Ez a jövő útja ugyanis, és remek érzés, hogy éppen a mi platformunk adott helyet ennek."
A II. forduló nyertesei:
1. helyezett: M Arie Kurniawan Indonéziából.
2. helyezett: Dr. Thomas Johansson Svédországból.
3. helyezett: Sebastien Vavassori az Egyesült Királyságból.
4. helyezett: Nic Adams Ausztráliából.
5. helyezett: Fidel Chirtes Romániából.
6. helyezett: Mándli Péter Magyarországról.
7. helyezett: Andreas Anedda Olaszországból.
8. helyezett: Piotr Mikulski Lengyelországból.
Az additív gyártástechnológia alkalmazásával gyártott tartókonzolok itt tekinthetők meg. A GE nyílt innovációs kezdeményezéséről bővebb információ a http://www.ge.com/about-us/openinnovation weblapon található.