Információink szerint a mintegy 8500 dolgozót foglalkoztató vállalatcsoport árbevétele 2008-ban 3 százalékkal csökkent, és mintegy 320 millió eurót (81,5 milliárd forint) tett ki, de a konszolidált, adózás előtti eredménye 15 százalékkal 43 millió euróra emelkedett. Az egy főre jutó árbevétel 10 százalékkal nőtt, és 2009. évi árbevételük várhatóan jóval meghaladja majd a 70 milliárd forintot, s nagy valószínűséggel csak 10-15 százalékkal marad alatta a 2008. évinek. Az eredmény feltehetően háromnegyede lesz tavalyinak.
A válság kedvezőtlen hatásait részben kompenzálni tudták azok a már korábban előkészített üzletek, amelyek 2009-ben "értek be". Ilyen az ukrajnai projekt: a mintegy 800 dolgozót foglalkoztató kábelszerelő üzem termelése most futott fel. Bár a vevői megrendelések minden működési területükön csökkentek, üzletet nem veszítettek, sőt sikerült újakat nyerniük. A stabilitás és a versenyképesség megőrzéséhez hozzájárult az is, hogy a cégcsoport betétei jóval meghaladják a hiteleit, továbbá a forint árfolyama számukra kedvezően változott. A holdingot gyakorlatilag nem nyomasztják adósságok, így most a kedvező vállalatfelvásárlási környezetben már akvizíciós célpontokat keres.
A cégcsoport tavaly a mérnöki tevékenység további fejlesztését is megkezdte, már nemcsak a gyártással kapcsolatos területeken, hanem a termékek fejlesztésében is együttműködik megrendelőivel. A mérnöki tevékenység fejlesztésének eredménye, hogy a cég ma már rendelkezik az új termék gyártásba viteléhez szükséges valamennyi tudással.
A Videoton Holding rendelkezik egy bulgáriai leánycéggel is. A "DZU" nevű vállalkozás 300 fővel növelte létszámát, teljesítményével jelentősen hozzájárult a vállalatcsoport stabilitásához.
A most 1200 főt foglalkoztató cégbe a megvásárlásán túl eddig 10-13 millió eurót fektetett a holding, s 2008-ban már mintegy 20 millió euró hozzáadott értéket állítottak itt elő, a 2009. évi számok, pedig várhatóan ennél is nagyobbak lesznek. A cég 2000 óta minden évben nyereséges volt, és a vállalatcsoport árbevételének mintegy 8 százalékát adja.
A Videoton - a DZU szakértelmére alapozva - sok partnerét tudta megkeresni a korábbiaknál kedvezőbb, az új helyzetben is versenyképes ajánlattal. A bolgár vállalat, az anyacéghez hasonlóan, nagy világcégek beszállítója.
Miután a Videoton Holding Zrt. hosszú évek óta a térség egyik legnagyobb autóipari szerződéses gyártója, bíznak abban, hogy jelentős megrendelést kapnak a Mercedes új kecskeméti üzemétől. Az előjelek biztatóak, hiszen az eddigi beszállítói előminősítések során pozitív visszajelzéseket kapott a cég. Abban bíznak, hogy a Mercedes által alkalmazott üzleti modell nyitottan és támogatóan kezeli majd a hazai cégeket, legalább Tier 2-es szinten, azaz a hazai cégek a gyár közvetlen beszállítóinak dolgozhatnak.
Megőrizte stabilitását és versenyképességét a magyar kézben lévő legnagyobb elektronikai cégcsoport - annak ellenére, hogy tagvállalatainak szinte mindegyike a gazdasági válság által leginkább sújtott ágazatokhoz kapcsolódik
Kategória:
Cikk archívum
Címkék:
Legfrissebbek a szerzőtől: Dr. Sipos Mihály
Rendezvények / Kiállítások
Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény
Elektronet nyomtatott kiadás
Legfrissebb lapszámunk kapható az újságárusoknál, vagy előfizethető honlapunkon, itt!
Legolvasottabb cikkeink
-
Bel Stewart-MagJack csatlakozók
-
Érintésvédelmi műszerek képességei
-
Egyedi és szériamozgatási és -ellenőrzési rendszerek a folyamatok automatizálásához
-
Amerikai tudományos elismerését a Kálmán-szűrő megalkotójának
-
Valódi és biztonságos alternatíva a boltokból kivont izzólámpákra
-
2022-re 4 nm-es gyártástechnológiát céloz meg az Intel
-
Skype: messze több, mint egy VoIP-telefon
-
A Szilícium-völgy válasza a globális válságra
-
A pendrájv sem csodaszer!
-
National Instruments