Az áramlási sebesség és a térfogatáram a termikus anemometria elvén mérhető. Ennél a módszernél egy szenzorelemet folyamatosan fűtenek, és a hőmérsékletét szabályozókör segítségével állandó, kb. 40 °C-kal a közeg hőmérséklete felett tartják. A szenzorelem a mérendő közeggel érintkezve a levegő vagy gáz áramlása miatt lehűl. A fűtőelemről a közeg felé történő hőátadás végső soron az áramlási sebesség mértéke
Az új anyagok magas hőmérsékleteknek is ellenállnak
Magas hőmérsékleteken a termikus anemométerek használata eddig korlátokba ütközött. A Schmidt Technology az áramlásszenzorok gyártásában szerzett sokéves tapasztalatát a legkorszerűbb technológiákkal és anyagokkal párosította, és a szenzorok olyan új generációját mutatta be, amellyel a tényleges térfogatáram egészen magas hőmérsékleteken is mérhető.
Az újdonság neve SS 20.650 és a speciális kötőelemek mellett nagy hőállóságú kerámiából készült szenzorelemmel rendelkezik. A mechanikai igénybevételtől és a nagy nyomástól szintén nagymértékben hőálló kerámia kamrafej védi.
Beépítési hosszok az ügyfél igénye szerint
A szenzor igény esetén nagy pontosságú kalibrációval is rendelhető. Ehhez a Schmidt minden egyes szenzort referenciacsatornák használatával kalibrál, a pontosságot és a reprodukálhatóságot pedig ISO-kalibrációs tanúsítványon dokumentálja.
Nincs drift és nem szükséges karbantartás
Az SS 20.650 mint karbantartásmentes, nyomás- és hőmérsékletálló, univerzálisan használható szenzor az elődeinél is megtalálható előnyöket fejleszti tovább.