Ez a DC/DC-átalakító megfelelő tehát 24 és 48 V-os rendszerekben is. Az ICTberendezések többnyire 48 V feszültségről üzemelnek, rádiós alkalmazásokban azonban igen elterjedt a 24 V tápfeszültség is. Emiatt a rendszertervezők gyakran kényszerülnek arra, hogy ugyanannak a kártyának két különböző változatát is megtervezzék: egyszer egy 48, egyszer egy 24 V-os, dedikált DC/DC-konverterrel. Egy ilyen, kombinált képességű rendszer nemcsak a tervező dolgát egyszerűsíti le, de jelentős költségmegtakarítást jelent a raktározásnál is.
A PKM5000D használatba vételéhez a standard, "quarter-brick" alaktényezője miatt nem kell újratervezni a rendszert, a 2:1 bemenetű DC/DC-átalakítók egy az egyben kicserélhetők vele. 120 W teljesítményével a PKM5000D mintegy 20%-kal nagyobb teljesítményt biztosít, mint a hasonló piaci termékek. A PKM5000D sorozatú DC/DC-átalakítók hatásfoka 50%-os terhelésnél 27 V feszültségen 91,8%, 53 V feszültségen 89%.
Az új Ericsson kontrollerek kimeneti feszültsége egyszerűen, külső ellenállásokkal állítható a 10,8 ... 13,2 V tartományban.
Az integrált védelmi funkciók között túlhevülés, túláram és túlfeszültség elleni mechanizmus is helyet kapott.
A galvanikus szigetelés a bemenet és kimenet között 1500 V, a Telcordia SR332, Issue #1 előírásoknak megfelelően az élettartama 1,47 millió óra. A PKM5000D kielégíti az RoHS 2002/95/EC direktíva előírásait.
2010. október 25., hétfő
::
Lambert Miklós
Nagy teljesítményű rádiós alkalmazások fejlesztése egyszerűbben
Az Ericsson Power Modules PKM5000D sorozatú, 24, ill. 48 V-os, telepüzemű rendszerekhez tervezett DC/DC-átalakítója ultra széles, 18 ... 75 V bemeneti feszültségtartománnyal rendelkezik. Ez alkalmassá teszi őket arra, hogy a legtöbb infokommunikációs (ICT) alkalmazásokhoz használhatóak legyenek. A PKM5000D sorozatú termékek 4:1 bemeneti feszültségtartománya elsősorban tehát rádiós bázisállomási alkalmazásoknál hasznos, azonban nem azokra korlátozott. A PKM5000D igen rugalmasan használható, így például ipari vezérlésben, tesztberendezésekben stb. éppoly hasznosnak bizonyulhat az ismertetett igény esetén
Kategória:
Cikk archívum
Címkék:
Lambert Miklós
ELEKTRONET szerkesztőbizottság elnöke
Legfrissebbek a szerzőtől: Lambert Miklós
Rendezvények / Kiállítások
Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény
Elektronet nyomtatott kiadás
Legfrissebb lapszámunk kapható az újságárusoknál, vagy előfizethető honlapunkon, itt!
Legolvasottabb cikkeink
-
Bel Stewart-MagJack csatlakozók
-
Érintésvédelmi műszerek képességei
-
Egyedi és szériamozgatási és -ellenőrzési rendszerek a folyamatok automatizálásához
-
Amerikai tudományos elismerését a Kálmán-szűrő megalkotójának
-
Valódi és biztonságos alternatíva a boltokból kivont izzólámpákra
-
2022-re 4 nm-es gyártástechnológiát céloz meg az Intel
-
Skype: messze több, mint egy VoIP-telefon
-
A Szilícium-völgy válasza a globális válságra
-
A pendrájv sem csodaszer!
-
National Instruments