A két fél közötti meglévő, sikeres kapcsolatra épülő vegyesvállalat feladata, hogy a rugalmas és fenntartható autóalkatrész-gyártásra irányuló, kulcsfontosságú fejlesztéseket hajtson végre a HASCO kínai székhelyű egységeinél.
Ahogy az autóipar egyre inkább átáll az elektromos járművekre, az alkatrészgyártóknak egyre inkább olyan rugalmas gyártólétesítményekbe kell beruházniuk, amelyek képesek megfelelően reagálni a gyorsan változó igényekre és trendekre. Az ABB Robotika és a HASCO közötti partnerség, amely keretében az ABB 40%-os tulajdoni részesedést szerez a vegyesvállalatban, kiterjeszti az intelligens technológiák és a mesterséges intelligencia alkalmazását az iparágban. A két fél abban állapodott meg, hogy a beruházás további részleteit nem hozzák nyilvánosságra.
„Mivel az autóipar fennállása óta a legnagyobb átalakulás előtt áll, és 2035-re az elektromos járművek értékesítése a világ számos részén megelőzi a belső égésű motorral szerelt járművekét, egyértelműen szükség van az iparág átalakulásának támogatására", – mondta Sami Atiya, az ABB Robotika és Gyártásautomatizálás üzletágának elnöke. „Ez a vegyesvállalat lehetővé teszi számunkra, hogy tovább erősítsük a HASCO vezető pozícióját olyan automatizált megoldásokkal, amelyek jelentős előnyöket kínálnak az ügyfelek számára Kínában, amely – mint az egyik legnagyobb autógyártási piac – kulcsszerepet játszik majd a fenntartható közlekedés jövőjének megteremtésében." “
Az új vegyesvállalat, amely várhatóan 2022 második negyedévében kezdi meg működését, a két partner szakértelmére és gyártási tapasztalatára építve törekszik arra, hogy az autóalkatrész-iparban kiaknázza a hatékonyságnövelésben rejlő hatalmas lehetőségeket. Az ügyfelek az iparág számos szegmensében, a járműkarosszériától az alvázrendszerekig, a teljesítmény- és akkumulátor-elektronikától az e-hajtásrendszerekig, profitálhatnak majd az új, rendkívül hatékony és környezetvédelmi szempontból is fenntartható gyártási módszerekből.
Az ABB volt az első multinacionális robotszállító Kínában, amely a teljes értékláncát lokalizálta, a kutatás-fejlesztéstől, a gyártáson, az értékesítésen, a tervezésen át, a rendszerintegrációig. 2022-ben az ABB megnyitja a világ legfejlettebb robotikai gyárát Sanghajban, amely helyszíni kutatási és fejlesztési központnak is otthont ad majd. Ez a beruházás felgyorsítja az ügyfelekkel történő együttműködést az innováció, a termékfejlesztés, a mesterséges intelligencia, valamint az automatizálási megoldások területén.