A lányok okostelefonokat szeretnek használni, míg a fiúk a számtógépeket és a játékkonzolokat preferálják. A fiúknál valószínűbb a játékfüggőség kialakulása: ők gyakrabban említik a számtógépes játékokat mindennapos online tevékenységeik között, míg a lányok inkább a közösségi oldalakon kommunikálnak egymással vagy élő beszédben, vagy üzenetek formájában.
A lányok gyakrabban választják családtagjaikat és barátaikat információs forrásként, míg a fiúk inkább az internetre támaszkodnak. Továbbá a fiúk magabiztosabbnak érzik magukat az internethasználat és az online védelem terén.
Ugyanakkor a kutatás szerint a fiúk kevésbé gátlásosak az interneten: sok személyes adatot osztanak meg közösségi oldalakon és idősebbnek mondják magukat, mint valójában. Gyakran próbálkoznak a szülői szűrők megkerülésével és online tevékenységük elrejtésével. És sokszor van mit elrejteni - saját bevallásuk szerint a fiúk szívesebben keresnek rá olyan tartalmakra, amelyek nem megfelelőek gyerekek számára.
"A kutatás azt mutatja, hogy a fiúk szüleinek figyelmesen kell követni gyerekük online tevékenységét. A legfrissebb szülői szűrőket kell használni, hogy biztonságban tartsák fiaikat a nem-kívánatos vagy veszélyes tartalmaktól, mint például a felnőtteknek szánt játékoktól. Míg a lányok szüleinek jobban oda kell figyelni arra, hogy kivel kommunikálnak lányaik. A közösségi oldalakat gyakran használják gyanús alakok, hogy gyerekek bizalmába férkőzzenek" - figyelmeztet Andrei Mochola, a Kaspersky Lab fogyasztási vezetője.
A kids.kaspersky.com oldalon még több tanácsot találhat arról, hogy hogyan védje meg gyerekét az interneten. A fenti problémák technikai megoldásairól a Kaspersky Safe Kids oldalon olvashat.
A Kaspersky Lab lehetőséget nyújt egyetemi hallgatók és fiatal szakemberek számára, hogy olyan biztonsági megoldásokat fejlesszenek, amelyek a gyerekek online védelmét szolgálják. A Talent Lab nemzetközi versenyről több információt találhat az academy.kaspersky.com/talentlab oldalon.