A pályázat a gazdasági, a műszaki és a természet-tudományi felsőfokú intézményekben graduális és posztgraduális, valamint a PhD-képzés keretében tanuló hallgatók innovációs menedzsment ismereteinek bővítését és tudományos szintű feldolgozását hivatott díjazni.
A kuratórium tagjai, hat szempont alapján -
- a hazai és a külföldi szakirodalom felhasználása;
- a pályázat szerkezeti felépítése;
- a pályázó egyéni tevékenyégére visszavezethető megállapítások;
- a pályamunkában szereplő javaslatok, különös tekintettel a gyakorlati megvalósíthatóság szempontjára;
- a dolgozat nyelvezete, stílusa, külalakja, ábrái;
- a pályázat innovációval való kapcsolata, -
előzetesen írásban értékelték a pályázatokat, majd az eredmények megvitatása után a bírálóbizottság a beérkezett 20 pályázat közül 8 pályázatot részesített díjazásban.
Közülük Balogh Gábor, a Pécsi Tudományegyetem hallgatója „Integratív tehetségmenedzsment szempontrendszer a gazdasági felsőoktatásban" c. munkájával, és Sándor Zsolt, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatója „A közúti közlekedés integrált információrendszerének modellezése, a működési jellemzők befolyásolása" c. munkájával Harsányi István Ph.D. Díjban részesült.
További 6 pályázó Harsányi István Hallgatói Díjban részesült:
- Gyomlai Gábor (Eötvös Loránd Tudományegyetem Pedagógiai és Pszichológiai Kar) pályaműve: „Szervezeti elköteleződés és innováció",
- Ráduly Ágnes (Pannon Egyetem) pályaműve: „KPI (Key Performance Indicator) pályaműve: „Kulcsfontosságú Teljesítménymutató rendszer kidolgozása, bevezetésének lehetőségei a Bourns Inc. elektronika ipari vállalat európai elosztóinak értékelésére vonatkozóan"
- Baumgartner János (Pannon Egyetem) pályaműve: „Üzleti folyamatok strukturális vizsgálata és több szempontú optimalizálása P-gráf módszertan alkalmazásával",
- Vozár Bálint (Pannon Egyetem) pályaműve: „Költség alapú FMEA fejlesztése autóipari környezetben",
- Török Lilla Boglárka (EDUTUS Főiskola) pályaműve: „Sybrillo projekt szöveges üzleti terve kockázati tőke befektetés bevonásához",
- Dobos Ágnes (Pannon Egyetem) pályaműve: „Folyamatok racionalizálása termék- és személyazonosító rendszerek bevezetésével egy bőrgyártó vállalatnál".
Az egyszeri, 150 000 Ft-os, illetve 120 000 Ft-os ösztöndíjjal járó Harsányi-díjak átadására a díjazott hallgatók intézményeiben kerül majd sor.
Az idei pályázatot a SZVT Kutatási és Fejlesztési Központ, a Pro Progressio Alapítvány, a Heller Farkas Alapítvány és a Northcote Kft. támogatta.
A Harsányi István-díj pályázat kiemelt szakmai együttműködő partnere a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács.