A Samsung az egyetlen gyártó, mely 20 nm-es csíkszélességgel készíti memóriáit, ezért gyakorlatilag nyerő pozícióban van a DRAM piacon. A konkurencia többségében a 25 vagy 28 nm-es technológiát alkalmazza. Az eddigi elemzések arra a következtetésre jutottak, hogy a DRAM árak lassan növekedni fognak a közeljövőben, a koreai cég berkeiből azonban olyan információk kerülnek ki, melyek ezt cáfolják. A Samsung ugyanis a koncepciókkal szembe menve inkább csökkenteni szeretné árait, amely így hosszabb távon a saját árbevételének növekedéséhez vezet – hiszen saját, fejlettebb gyártástechnológiát alkalmazó üzemei (mint például a több mint 20 milliárd dollárba kerülő, hamarosan megnyíló pyeongtaek-i) gazdaságosabban, olcsóbban állítanak elő memóriachipeket, mint a piaci ellenfelek, például az SK Hynx vagy a Micron.
A Samsung akciója nem csak a PC-k chipjeit érinti, hanem a mobiltelefonokba szánt LPDDR DRAM memóriákat is – ez a jelenleg is hatalmas és még egyre bővülő piaci szegmens eddig biztos pontot jelentett a gyártóknak, a dél-koreai óriás azonban az árak lenyomásával könnyen kihúzhatja a szőnyeget vetélytársai lábai alól.
A DRAM piac jelenleg is dinamikusan növekszik: az előző évhez viszonyítva globálisan 13%-os növekedést könyvelhetett el, elérve az 52,3 milliárd dolláros forgalmat. A legnagyobb piaci szegmens a Samsungé. A vásárlók számára kedvező az árcsökkenés, hosszabb távon azonban ez olyan piaci folyamatokhoz vezethet, melyek a Samsungot monopolhelyzetbe hozva ellehetetlenítik a vetélytársakat, amivel visszaélve a koreai cég később csillagászati árakat diktálhat.