„A hallgatók és az egyetemi munkatársak egyaránt gyorsan elfogadták és megszokták a kártyák használatát. A nappali tagozatos hallgatók 80 százaléka rendelkezik kártyával, ami egyértelműen alátámasztja a rendszer népszerűségét. Hiszen az egyetemisták számára nem kötelező a kártya igénylése, de a kapcsolt szolgáltatások folyamatosan bővülő, széles köre miatt egyre többen váltják ki a kártyát" – mondta el mondta Dr. Kovács Zsolt, a Széchenyi István Egyetem főtitkára.
A hallgatók az intelligens kártya segítségével léphetnek be az egyetemi könyvtárba és egyes tantermekbe, laborokba, valamint fizethetnek vele a fénymásolásért, szkennelésért vagy nyomtatásért az intézmény területén belül, emellett igénybe vehetik vele az egyetemi könyvtár szolgáltatásait is, beleértve a kölcsönzést, illetve az ingyenes médiatár, a berendezett kutatószobák és médiaboxok használatát. A közel 1400 kollégista szintén a kártyájával azonosíthatja magát a kollégium beléptető rendszerében.
A visszajelzések alapján a kártya használata egyszerű, és a Kártyamenedzsment program könnyen átlátható. A felhasználók egy külön erre a célra létrehozott weboldalon tájékozódhatnak a kártyahasználattal kapcsolatos, általános és aktuális információkról.
A kártya kiváltása is gyorsan, zökkenőmentesen zajlik. A regisztrálási és kiadási folyamatot megújították, hogy a tanévkezdéskor rövid idő alatt elláthassanak kártyával minden elsőévest. A felvételi értesítővel együtt a kártyarendszerről is tájékoztatták a felvételt nyert diákokat, akik egyszerűen, egy webes felületen leadhatták igénylésüket. Így a beiratkozáskor a hallgatók egy adategyeztetést követően azonnal megkapták és használatba vehették a kártyát. A kiadással kapcsolatos adminisztrációt gyakornoki feladatként az intézmény hallgatói végzik.
„A CityPass kártyarendszer egyre több helyen van jelen a hazai felsőoktatásban. Nem csak Győrben, de Debrecenben is egyetemi kártyaként használják már évek óta, az Óbudai Egyetemen pedig a CityPass kártyarendszerhez kapcsolódóan mutatják be az NFC technológia legújabb trendjeit és felhasználási területeit a mérnök informatikus hallgatóknak a gyakorlati órákon. A sokoldalú, nyílt rendszer számos különféle funkciót magában foglal, ezért sokszínű felhasználási lehetőség biztosítására és bemutatására alkalmas" – mondta el Almási János, a NetLock Kft. fejlesztési vezetője.