A szakmai találkozóra idén is több ezren látogattak el, és első kézből ismerkedhettek meg számos különféle iparágban tevékenykedő cég nyílt forráskódon alapuló üzleti projektjeivel. Linux megoldásokat használnak például a tőzsdék, a bankok és a befektetési alapok az összetett kereskedelmi stratégiák támogatására, akik Linux alapokon futtatnak bonyolult számításokat és deep learning megoldásokat. De a közösségi, open source fejlesztések az okosvárosok infrastruktúrájának tervezését is hatékonyabbá teszik. Emellett egyre több óriásvállalat, köztük az Alibaba alkalmaz nyílt forráskódú blockchain fejlesztéseket például a termékek követésénél, biztonsági projekteknél vagy éppen a szállítmányozás valós idejű ellenőrzésénél. A Yahoo Japan! pedig Kubernetes-alapokon működteti összesen 130 millió japán felhasználót kiszolgáló fizetési és e-commerce rendszereit.
A konferencia sokszínűségének jegyében az eseményen bemutatott SUSE Linux Enterprise Server is számos fontos újdonságot tartogat és támogat. A SUSE a tavaly kiadott SUSE Linux Enterprise 15 verzióval egy „multimodális” operációs rendszert vezetett be, amely áthidalja a szakadékot a hagyományos és az új típusú, szoftveresen vezérelt infrastruktúra között. Ezáltal lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy hatékonyan üzemeltessék régóta alkalmazott rendszereiket, miközben kihasználhatják az új technológiák előnyeit is.
A most megjelent SUSE Linux Enterprise 15 SP1 kiadás ezt a multimodális irányvonalat viszi tovább. Segítségével a szervezetek még egyszerűbben üzembe helyezhetik, illetve mozgathatják kritikus fontosságú szolgáltatásaikat a helyszínen működő adatközpontok és a felhő között. A megoldás révén a vállalatok zökkenőmentesen használhatják és kezelhetik a mikroszolgáltatásokat, valamint a felhőalapú, illetve konténerizált alkalmazásokat egyaránt.
Az új SUSE Linux Enterprise legfontosabb újdonságai:
- Továbbfejlesztett támogatás edge és HPC szolgáltatásokhoz: Az új SUSE Linux Enterprise Server for Arm verzióban duplájára nőtt a támogatott egylapkás rendszerek száma, ennek köszönhetően a rendszer még több tárolási és ipari automatizálási alkalmazáshoz biztosít támogatást a 64 bites ARM szervereken és IoT-eszközökön.
- Megerősített hardveralapú védelem: A friss kiadás teljes körű támogatást biztosít az AMD Secure Encrypted Virtualization (SEV) technológiájához, amely lehetővé teszi, hogy a vendég gépek titkosított memóriában fussanak, így védve vannak a hypervisor memóriája ellen intézett támadásoktól.
- Rövidebb állásidő a frissítések telepítésénél: A SUSE CaaS Platformban már korábban bemutatott, automatikus tranzakciós frissítések több különféle felhőcsomagban használhatók, szükség esetén visszaállíthatók, és nincsenek hatással a futó rendszerre. Ezenfelül a telepítés idejét is csökkentik, így a vállalatok rövidebb karbantartási ablakkal és hosszabb üzemidővel tervezhetnek.
- Egyszerűsített telepítés: A Unified Installer lehetővé teszi a SUSE portfólió további elemeinek zökkenőmentes telepítését, beleértve a SUSE Manager, a SUSE Linux Enterprise Real Time és a SUSE Linux Enterprise Point of Service megoldásokat.
- Gyorsabb és egyszerűbb átállás a közösségi Linux rendszerről a vállalatira: A szakemberek az új kiadás révén most még egyszerűbben, mindössze néhány kattintással átállhatnak az ingyenes openSUSE változatról a vállalati szintű felhasználásra szánt SUSE Linux Enterprise Server rendszerre. Ezenfelül a kibővített SUSE Package Hub is segíti a telepítést.
- A terheléselosztás optimalizálása és az adatok késleltetésének minimalizálása: A SUSE támogatja az Intel Optane DC perzisztens (nem felejtő) memórián, illetve a második generációs Intel Xeon Scalable processzorokon futó szolgáltatásokat. Ennek köszönhetően a szervezetek gyorsabb működés, illetve alacsonyabb infrastrukturális és felügyeleti költségek mellett, egyszerűbben kezelhetik a növekvő adatmennyiséget.