Poros Gábor, a Fujitsu Technology Solutions Kft. ügyvezető igazgatója kijelentette, hogy a magyar vállalati felhasználók egyre inkább elismerik a Fujitsu új információtechnológiai megoldásainak előnyeit.
Ezt bizonyítja többek között, hogy hiteles partnerként tekintenek a Fujitsura olyan újszerű megoldások és szolgáltatási modellek kipróbálásában és bevezetésében, mint az infrastruktúrák és alkalmazások szolgáltatásként való igénybevétele - tágabb értelemben a felhő-alapú számítástechnika. Többek között ennek köszönhető, hogy a magyar leányvállalat is a piac növekedésénél nagyobb mértékben tudott nőni adatközponti infrastruktúrák területén.
Fujitsu történelem
A Fujitsu gyökerei 1923-ig nyúlnak vissza, amikor a Great Kanto nevű földrengés elpusztította Tokió és Yokohama infrastruktúrájának legnagyobb részét. A vállalat ekkor kapcsolódott be az újjáépítésbe. 1935-ben alapították meg a Fuji Tsushinki Manufacturing Corporation-t, amely később Fujitsu Limited néven folytatta működését.
A japán cég 1990-ben felvásárolta a brit International Computers Limited (ICL) 80%-át, 1990-ben pedig Fujitsu ICL teljes egészében a Fujitsu tulajdonába került. 2002-től csak a Fujitsu nevet viseli. 2008-ban megvette a Fujitsu Siemens Computers részvényeinek 50%-át, 2009 óta pedig a teljes irányítást átvéve Fujitsu Technology Solutions néven működik.
Az IT-alapú üzleti megoldások vezető globális szállítója a kezdetektől élen járt az azon innovációk és technológiai áttörések megvalósításában, amelyek az informatikát előre vitték. Ezek sorába tartoznak például a 30-as évek telefonközpontjai, a 70-es évek mainframe számítógépeinek és párhuzamos alkalmazásainak generációi és az olyan legújabb innovációk is, mint amilyenek a palm vein (a tenyér ereit azonosító rendszer hitelesítése, illetve a világ első 3D-s számítógépe).
A tokiói központból irányított Fujitsu Limited (TSE: 6702) ma a világ 70 országában 175 ezer alkalmazottjával a világ harmadik legnagyobb IT megoldás szállítója.
A Fujitsu főbb innovációi:
1935 - 'Step-by-step' automata telefon központ
1945 - A Fuji 'Model-3' telefon kifejlesztése
1954 - A 'Facom-100' mainframe számítógép
1974 - Az 'ILC 2900' sorozatú mainframe megjelenése
1979 - Az 'ILC Distributed Array processzor' megjelenése, a világ első párhuzamos rendszerű számítógépe
1980 - 'Oays 100': az első japán szövegszerkesztő
1989 - színes plazma kijelzők
2003 - Palm vein (tenyérereket azonosító rendszer)
2010 - a világ első 3D-s számítógépe