Sajnos idén magyar kiállító nem épített standot Münchenben, de a világcégek közül több standon is találkoztunk a magyar képviseletek munkatársaival. A több mint 31 000 látogató információkkal gazdagodott nemcsak a ma technológiájáról, hanem a jövő terveiről is. Mint minden fejlesztéssel, gyártással foglalkozó cég, a kiállítók is nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy új eszközeik minél környezetbarátabb, "zöldebbek", energiahatékonyabbak legyenek. A rendezvény alcíme "Green Automation" jól példázza a cégek törekvéseit az ilyen megoldások irányába. A megoldás útja cégenként változó, van aki a súlycsökkentés, van aki a minél nagyobb integráció vagy vezérlés optimalizációja mellett teszi le a voksát, de a fejlődés látványos mind az eszközök, mind a szoftverek oldaláról. Természetesen az érzékelők fejlődése is hozzájárul az iparág minél zöldebbé tételéhez, így kijelenthetjük, hogy az ipari automatizálás minden területének cégei magukévá tették ezt a filozófiát és nagy sikereket érnek el alkalmazásával.
De nemcsak a késztermékek lettek egyre zöldebbek, hanem a gyártók ma már nagy hangsúlyt fektetnek arra is, hogy eszközeik gyártása során is figyelemmel legyenek környezetünkre. Például a KUKA-nak az utóbbi öt évben sikerült 8%-os energiamegtakarítást elérnie a gyártás során.
A kiállításon a nemcsak a robotok ipari alkalmazásait mutatták be a gyártók, hanem a legtöbben valamilyen érdekes felhasználási módot is csempésztek standjukra:


