Az elektromágneses kompatibilitásnak való megfelelés az elektronikai konstrukció lényeges része, előírások seregét kell betartani, a gyártmányokat pedig EMC szempontból minősíteni. Ezúttal társrendezőként a MEEI Kft. működött közre.
Bruszniczky Balázs megnyitójában bemutatta a MEEI Kft.-t, amely immár a TÜVRheinland csoport tagjaként vizsgálja, méri és minősíti a Magyarországon gyártott, vagy legalább kereskedelmi forgalomba hozott berendezéseket, amelynek végeredménye a CE minősítés.
A szeminárium első részében Seres István ismertette az EMC jogi szabályozási kérdéseit, a vizsgálatok és minősítések menetét, a szakmai előadások végén pedig további munkatársak beszéltek a hálózatokon mérhető problémákról, és a vizsgálati tapasztalatokról. A MEEI előadások befejezéseképpen a Béke úti vizsgálólaborba látogathattak a résztvevők.
A Würth Elektronik ma már fogalom az induktivitást tartalmazó áramkörökben. Bár induktív alkatrészeik széles szakterületet fednek le, a két nagy ág, a kapcsolóüzemű áramátalakítók és a hálózati zavarszűrők dominálnak termékpalettájukon. A cég tevékenységét Levachich Attila képviseletvezető mutatta be.
A szeminárium törzstémáját Lorandt Fölkel tartotta a Würth Elektronik anyavállalat részéről. Az elektromágneses alapfogalmak kellő bevezetését követően bemutatta a termékpalettát, majd a hálózati zavarok közösmódusú és differenciálmódusú szűréséről szólt. Szűrő tervezési kérdésekről beszélt, bemutatta számítógépes környezetben a pSPICE szimulációt, majd szűrőváltozatokat tervezett, és ezek valós mérését, csillapítását is bemutatta a gyakorlatban, spektrumanalizátorral. Fölkel úr mély gyakorlati ismeretei mellett nagyon jó előadónak is bizonyult, a hallgatósággal végig aktív kapcsolatban volt.
A jó hangulatban lefolyt szemináriumon a résztvevők sokat tanulhattak.