FőoldalArchívumAz NI LabVIEW érdekes felhasználási területei - nemcsak az automatizálásban
2010. április 30., péntek ::

Az NI LabVIEW érdekes felhasználási területei - nemcsak az automatizálásban

Szerkezetek állapotfigyelése moduláris NI hardver és szoftver elemekkelLabVIEW és az ipari eszközökPárhuzamos feldolgozás mindenkinek

Szerkezetek állapotfigyelése moduláris NI hardver és szoftver elemekkel
Meg kellett találni azt az általánosan felhasználható hardver és szoftver megoldást, amely képes a hosszú- és rövididejű - például kivitelezés alatt és után hidak és épületek szerkezetének - megfigyelésére, ellenőrzésére. A megoldás: NI CompactDAQ (NI 9237, NI 9205, NI 9211 és NI 9219 - ezeket mi is használjuk ipari mérés- és automatizálási feladatok megoldására a Miskolci Egyetemen) és CompactRIO platform NI LabVIEW szoftverrel. Hasonló céllal (monitorozás) vezetéknélküli rendszereket használnak gépek felügyeletére (Wi-Fi adatgyűjtők plusz LabVIEW).

LabVIEW és az ipari eszközök
Az NI azt a filozófiát követi az utóbbi időben, hogy eszközeit - elsősorban a LabVIEW szoftvert - széles körben alkalmazhatóvá teszi ipari mérő- és automatizálási berendezésekben , hálózatokban és PLC-t is tartalmazó rendszerekben való felhasználásra. A LabVIEW az NI programozható automatizálás vezérlőkkel (PAC) együtt teszi lehetővé az univerzális ipari alkalmazhatóságot. A PAC nyílt, rugalmas szoftver-architektúrában ötvözi a programozható logikai vezérlők (PLC) robusztusságát a személyi számítógépek rugalmasságával. Az ilyen vezérlőkkel olyan komplex rendszerek hozhatók létre, amelyek az összetett vezérlés, a kommunikáció, az adatnaplózás és jelfeldolgozás szoftveres lehetőségeit olyan ipari körülmények között is használható hardverelemekkel ötvözik, amelyek például mozgás- és folyamatvezérléshez, vagy képfeldolgozáshoz és gépi látáshoz használhatóak.

Párhuzamos feldolgozás mindenkinek
A hagyományos szekvenciális programozást a National Instruments cégnél mintegy 20 éve már fokozatosan felváltotta a párhuzamos feldolgozás, a többmagos processzorok megjelenésével a többszálas technológia. Ez az egyenes vonalú fejlődés a LabVIEW 5.0 verziójától folyamatosan vezetett el a LabVIEW 2009 verzióhoz. Ami nagyon új, hogy az adatfeldolgozásra is párhuzamos eljárást dolgoztak ki a legutóbbi szoftver változatban. Például ezzel a technológiával teljesen párhuzamosan lehet egy időben képfeldolgozást és adatgyűjtéssel kapcsolatos jelfeldolgozást hihetetlen gyorsan elvégezni.

A National Instruments honlapja

Egy igen új technológia: SafetyBridge


A biztonsági műszerezésben és irányításban egy új ötlet nyert teret: a szétszórtan elhelyezkedő, szabványos biztonsági I/O modulok összekötésére nem az eddig használt Profisafe vagy Interbus Safety megoldásokat használják: nincs tehát biztonsági kommunikációs busz és nincs a modulokat irányító biztonsági PLC. A SafetyBridge technológiát szemlélteti az ábra: a topológiát biztonság-orientált alkalmazásnak hívják. Egy hagyományos PLC a biztonsági bemeneti modulról veszi a jelet (a kép bal alsó része) és továbbítja a szabványos, intelligens biztonsági kimeneti moduljához (a kép jobb alsó része).

További információ

Tudomány / Alapkutatás

tudomany

CAD/CAM

cad

Járműelektronika

jarmuelektronika

Rendezvények / Kiállítások

Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény