FőoldalArchívumMagyar részvétel EIT-projektekben
2010. február 26., péntek ::

Magyar részvétel EIT-projektekben

Klímakutatás, megújuló energiák és az infokommunikáció területén kezdi meg munkáját a budapesti székhelyű Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT).Az infokommunikációs projektbe az ELTE, míg a klímakutatásba a Gödöllői Egyetem vezetésével kapcsolódik be Magyarország

Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) elsődlegesen a kontinenst behálózó tudás- és innovációs társulások kialakításával fejti ki tevékenységét. Az együttműködés alapját a felsőoktatási intézményeket, kutatási szervezeteket és vállalkozásokat tömörítő Tudományos és Innovációs Társulások (Knowledge and Innovation Community - KIC), valamint a velük együttműködő partnerek alkotják. Az EIT e hosszú távú K+F-összefogás kiadásainak 25%-át fedezi. A fennmaradó részt a társulások teremtik elő.
Húsz pályázó közül az első három társulást Budapesten választotta ki az intézet irányítótestülete (Governing Board). A fenntartható energia kérdésére fókuszáló társulás az energiamix diverzifikálását, a megújuló energiaforrások nagyobb szerephez juttatását, az energia megfizethetőségének kérdését és a tárolást kívánja vizsgálni. A klímaváltozás témakörében kiemelt figyelmet fordítanak a tiszta víz, a fenntartható földhasználat szerepére és lehetőségeire, az élhetőbb városok kialakítására, illetve az időjárási jelenségek, az éghajlat változásainak jobb előrejelzésére. A jövő infokommunikációs társadalma témakörében tevékenykedő KIC a vállalkozók olyan új nemzedékének kinevelését tűzte zászlajára, akik a jövőben nagyban hozzájárulnak majd az innováció fellendítéséhez.
A gazdaság versenyképességében fontos szerepet játszó hazai innováció erősítése érdekében, a Kormány ösztönzi a magyar partnerek bekapcsolódását az európai innovációs társulásokba. Ennek érdekében - a Kutatási és Technológiai Innovációs Alapból meghirdetett pályázaton keresztül - 2 milliárd forintot biztosít arra, hogy hazánk képviselői a KIC-ek teljes jogú tagjaivá váljanak. A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) által kiírt pályázaton a magyar KIC-tagok és -partnerek felsőoktatási intézmények, költségvetési és nonprofit kutatóhelyek, valamint vállalkozások által létrehozott konzorciumként vehetnek részt.

A felhívás tervezete megtekinthető a hivatal honlapján.

További cikkek a szerzőtől További cikkek a K+F, Oktatás rovatból
Látogatóban a Triton Elektronikai Kft.-nél
Új Elektronikai Technológiai Központ Újpesten (ETC - EL-TECH Center)
Önjavító fémötvözet elektronikai használatra
Indul a Leonar3Do gyártása
Indul a Leonar3Do gyártása
Új elemi szupravezetőt találtak
Nyereséges a Siemens
Konténerizált szerverrendszerek Tajvanon
Ericsson: 92 %-os visszaesés a IV. negyedévben
Fiatal tehetségeket díjazott az ITware

Tudomány / Alapkutatás

tudomany

CAD/CAM

cad

Járműelektronika

jarmuelektronika

Rendezvények / Kiállítások

Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény