Az egyik sláger a 3D TV volt. Egyelőre kellő mennyiségű forrásanyag hiányában nehéz lenne megmondani a 3D TV-k milyen jövő elé néznek, és a vásárlók mennyire lesznek hajlandók egy szemüveggel a TV előtt ülve filmet vagy más műsort nézni. A gyártók azonban egységesen letették a voksukat a 3D mellé és szinte minden nagyobb cég több 3D megoldással is megjelent a CES-en. Ha azonban a műsorszolgáltatók nem kezdik meg a 3D közvetítések (például sportesemények, filmek) sugárzását, nem igazán várható a megoldás drámai terjedése, hiszen alig van mivel kihasználni és ráadásul szemüveg kell a nézéséhez.
Néhány érdekesség: A Sony egy érzékelőt is berakott a TV-be mely elvileg képes érzékelni, hogy van e valaki a szobában és ha nem észlel arcot akkor csökkenti a fényerőt, majd végül kikapcsol. A Samsung mindhárom termékvonalban (LCD, LED és plazma) készít 3D képes modelleket. A Toshiba az IBM és Sony közös fejlesztésében létrejött és a PlayStation 3-at is hajtó Cell processzor erejét állítja hadrendbe multimédiás célokra. Ennek technológiája képes a 3D-s felkonvertálásra is, azaz valós időben 3D képet előállítani bármilyen 2D tartalomból. Persze a hatás nem fogható a valós 3D jobb és bal oldali képéhez, ahol általában viszonylag kevés helyen, de eltérő információkat tartalmaz az ugyanahhoz az időpillanathoz tartozó két kép. A Cell ezt egy képelemzéssel próbálja kompenzálni, meghatározva a képen látható tárgyak helyét.
A másik fő attrakció az első USB 3.0 csatlakozófelülettel ellátott noteszgépek bemutatkozása volt. Az elvben már akár 4,8 Gib/s-os adatátvitelt biztosító interfész nagy előrelépést jelenthet az eddigi USB 2.0-hoz képest. Szokás szerint nem egy gyártó rukkolt elő géppel, hanem egyszerre többen: így a Hewlett-Packard, az Asus, az Acer és a Fujitsu is. A mostani bejelentések ellenére az iparág némileg óvatos az USB 3.0-ra való váltással kapcsolatban, amit az is jól illusztrál, hogy a CES-en bemutatott laptopok többsége maximum két ilyen csatlakozóval rendelkezik a jóval több USB 2.0 port mellett. Ennek részben az is az oka, hogy többen inkább a még ígéretesebb, optikai kábeles interfészre voksolnak, illetve várnak.