Az ISH Kft. az Egyesült Államokban bejegyzett Britex International LLC kizárólagos tulajdonában áll. Átfogó kórházi számítástechnikai megoldásokat nyújt hazai és külföldi ügyfeleknek. A társaság közös fejlesztés után a 90-es évek végén megvásárolta a MedSolution kórházi informatikai rendszer jogait az IBM-től, jelenleg is ez a rendszer adja a termékpaletta gerincét.
A versenytársakhoz képest eddig is az ISH volt a legerősebb piaci szereplő (mérete legnagyobb versenytársának többszöröse). Pénzügyi helyzete az összefonódás eredményeképp kétségkívül javulni fog, a MT pénzügyi hátterének köszönhetően a cég lehetőségei bővülnek. Ennek a GVH szerint egyrészt az ügyfelek rövidtávon mindenképp hasznát vennék, másrészt a versenytársak előtt is nyitva áll a lehetőség, hogy partneri viszonyba lépjenek más telekommunikációs szolgáltatóval.
Az MT telekommunikációs szolgáltatóként jelenleg a kórházak jóval nagyobb hányadában van jelen, mint az ISH. Versenyjogi szempontból kifogásolható árukapcsolás akkor jelentkezne, ha a fuzionált felek keresztfinanszírozás által, agresszívan árazott csomagban értékesítenék szolgáltatásaikat a kórházak számára, kiszorítva vagy jelentősen meggyengítve az ISH jelenlegi versenytársait. A GVH szerint azonban ezen káros versenyhatás nem bizonyítható kellő biztonsággal. Egyrészt a kórházak telekommunikációs szolgáltatási szerződései rövidebbek és - a kórházak nyilatkozatai alapján - költségvetési szempontból kisebb jelentőségűek, mint egészségügyi informatikai szolgáltatási szerződései. Másrészt az integrált egészségügyi informatikai szolgáltatás kapcsán felmerülő áttérési költségek jóval nagyobbak, mint a kommunikációs szolgáltatást illetően, ami jelentős mértékben nehezítheti a váltásra ösztönzést. Továbbá a kórházak nyilatkozatai meglehetősen nagyfokú tudatosságra engednek következtetni, így valószínűsíthetően képesek lesznek felmérni az együttes közbeszerzési pályázatokkal járó kockázatot. Végül pedig megjegyzendő, hogy a hosszú távú szerződések kellő időt adnak megfelelő üzleti válaszlépésre a versenytársak számára, akik - ha erre szükség lesz - képesek lesznek konzorcium formájában pályázni.
Elméletileg elképzelhető, hogy - az ISH kórházi jelenlétére alapozva - a telekommunikációs szolgáltatási piacon érvényesül kiszorító hatás. Azaz azok a kórházak, ahol az ISH a szolgáltató, a MT szolgáltatására váltanak kedvező együttértékesítés hatására. Ez azonban a kórházak elhanyagolhatóan kis hányadát tenné ki, szűk azon ISH által kiszolgált kórházak köre, ahol nem a MT a szolgáltató. Emellett a hírközlési versenytársak nyilatkozatuk szerint, amennyiben erre szükség lesz, új stratégiát fognak alkalmazni, válaszlépéseket tesznek majd.
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) hozzájárult, hogy a Magyar Telekom Nyrt. megvásárolja a kórházi informatikai szolgáltatásokat nyújtó ISH Kft-t.A Magyar Telekom (MT) Nyrt. és az International System House (ISH) Kft. 2009. május 28-án üzletrész-adásvételi szerződést kötött, melynek értelmében a Magyar Telekom meg kívánja vásárolni az ISH üzletrészének 100 százalékát
Kategória:
Cikk archívum
Címkék:
Legfrissebbek a szerzőtől: Kovács Attila
Rendezvények / Kiállítások
Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény
Elektronet nyomtatott kiadás
Legfrissebb lapszámunk kapható az újságárusoknál, vagy előfizethető honlapunkon, itt!
Legolvasottabb cikkeink
-
Bel Stewart-MagJack csatlakozók
-
Érintésvédelmi műszerek képességei
-
Egyedi és szériamozgatási és -ellenőrzési rendszerek a folyamatok automatizálásához
-
Amerikai tudományos elismerését a Kálmán-szűrő megalkotójának
-
Valódi és biztonságos alternatíva a boltokból kivont izzólámpákra
-
2022-re 4 nm-es gyártástechnológiát céloz meg az Intel
-
Skype: messze több, mint egy VoIP-telefon
-
A Szilícium-völgy válasza a globális válságra
-
A pendrájv sem csodaszer!
-
National Instruments