Az amerikai LeCroy Corporation legújabb WaveRunner MXi-A típusú digitális oszcilloszkópcsaládjánál az új X-Stream II hardver-architektúra révén megnövelte az adatgyűjtési és -megjelenítési sebességet, a TriggerScan ritkaesemény-felismerő technika javítja a hibakeresés és -analízis hatékonyságát, míg a Spektrumanalízis-opció a frekvenciatartományban történő vizsgálatokat segíti.
A feltűnő, ezüstös kerettel díszített, fekete előlapon nagy fényerejű, színes LCD érintőképernyő (10,4") található, miközben a készülék mérete csak 340×152 mm.
A modellek 400 MHz ... 2 GHz sávszélességűek, 4 csatornásak, 10 gigaminta/s a mintavételi sebességük (a 400 MHz-es típusé 5 gigaminta/s), 25 Mpont az adatgyűjtő memóriájuk, és már alapkiépítésben is rengeteg analitikai lehetőséggel rendelkeznek.
Az új oszcilloszkópokkal a 25 megapontos memóriának és a 10 gigaminta/s mintavételi sebességnek köszönhetően pontosan kiértékelhetjük még a roppant hosszú, nagyfrekvenciás jeleket és az egészen rövid éleket is.
Belső számítógépe új Intel Core 2 Duo processzorral ellátott alaplapot kapott, gyorsabb memóriával és merevlemezes háttértárolóval. Ennek következtében 40 ... 70%-kal nagyobb a nagymemóriás analízisek és a sorosjel-dekódolások sebessége versenytársaiéhoz képest.
A TriggerScan ritkaesemény-felismerő technika révén sokkal gyorsabban detektálhatók és kiszűrhetők az anomáliák. Nagy sebességű hardver-áramköröket használ a nemkívánatos jelenségek felderítésére, amelyeket elkap, és kitartásos üzemmódban megjelenít. Mivel segítségével csak az érdeklődésre számot tartó jeleket rögzítjük, a hibakeresési idő akár a törtrészére is csökkenhet.
Valamennyi készülék alaptartozéka a WaveScan analitikai, a WaveStream megjelenítő- és a Labnotebook dokumentálóeszközök. A WaveScan egy kifinomult keresési és analitikai program, amellyel a nagyon hosszú memóriában rögzített jelek az általunk megadott feltételek szerint automatikusan szűrhetők és átvizsgálhatók, a Wave-Stream pedig nagy sebességű megjelenítő üzemmód, amely az analóg oszcilloszkópokra emlékeztető nagyon gyors képernyőfrissítést tesz lehetővé, míg a Labnotebook praktikus segédeszköz, amely megkönnyíti a mérési eredmények dokumentálását és a jelentések írását.
Sorosjel-triggerelés és dekódolás- opciók
A kissebességű soros jelek triggerelésére és dekódolására alkalmas programcsomagokkal gyorsan és könnyedén elemezhetők az I2C, I2S, SPI, UART, RS-232, CAN, LIN, FLEXRAY protokollok. Lehet tetszőleges adatra, címre, hibára triggerelni, és az adatokat megtekinthetjük hexadecimálisan dekódolt formában, akár táblázatosan is.
Vegyesjel-opciók
Ez az opciói lehetővé teszi, hogy a 4 analóg csatorna mellett további 18 vagy 36 digitális csatorna (csatornánként 10 ... 50 megapont memóriával) jeleit is rögzítsük.
Ezzel az opcióval kiegészítve, felhasználóbarát, hatékony vizsgálódást tesz lehetővé a frekvenciatartományban. Hasonlóan, mintha egy professzionális spektrumanalizátorral dolgoznánk, megadhatunk minden adatot, majd valós időben megjelenik a frekvenciadiagram a csúcsokkal, továbbá a mért frekvenciaértékek és a hozzájuk tartozó szintek decibelben, táblázatos formában (2. ábra).
Dokumentálás, kommunikáció
Az oszcilloszkópok Windows XP operációs rendszere és a 10/100BaseT ethernetportja (alapkiépítésben) leegyszerűsíti a hálózathoz való csatlakoztatást szabványos windows-os eszközökkel. Egyetlen előlapi gomb megnyomásával elküldhetünk egy képet egy specifikált címre, kinyomtathatjuk azt a hálózati printerre, vagy menthetjük a szerverre. Könnyedén tárolhatunk nagy mennyiségű adatot USB porton keresztül egy pendrive-ra vagy az oszcilloszkóp merevlemezére, illetve e-mailben küldhetjük el azokat. Mindez az adatok dokumentálását és a hatékonyabb mérnöki munkát segíti.
Felhívjuk figyelmüket, hogy most 2009. okt. 31-ig a LeCroy WaveRunner MXi-A oszcilloszkópjai bevezető áron, a WaveRunner Xi-A oszcilloszkópok áráért vásárolhatók meg! Így mintegy 10 ... 15% kedvezménnyel kaphatók ezek a modellek!