A rendezvény fontosságát a szponzorok is fémjelzik, a mikroprocesszor-óriás Intel, a világvezető tervező-szoftvercégek, a Cadence, a Mentor Graphics, és Flomerics, félvezető eszközfejlesztő, és gyártó cégek, mint Integration, e-Cubes, NXP, CMP és Ericsson, valamint az oktatásban jeleskedő cégek, mint edaa, Eurotraining vagy a BME, és nem utolsósorban az Elektronikai Eszközök tanszéke mellett mûködő, munkatársaiból alakult MicRed.
A program nagyon gazdag volt. Felölelte a modern elektronikaoktatás szakmai kérdései mellett az elektronikai piaci-gazdasági világhelyzetet, a tudomány és kutatás-fejlesztés mai állását, a trendeket. Megismertük a nanoelektronika kutatás eredményei, a bennük rejlő lehetőségeket, ami a holnap elektronikai iparának talpköve. Megismertük, hogy az évtizedek óta a fejlődést jól meghatározó Moore-törvény hogyan változik a jövőben. Megismertük azt is, hogy a mikroelektronikai fejlesztés számítógépes szerszámai, a programrendszerek hogyan és milyen irányban fejlődnek.
A háromnapos rendezvény során volt alkalmunk megszólaltatni a vezető szoftvergyártókat
A sok hasznos információ mellett leszûrhetjük az alapvető következtetést, hogy az elektronikai K+F és oktatás nem véletlenül választotta konferenciája helyszínéül Budapestet, hogy a mi egyetemünknek komoly súlya van az elektronika világszínvonalú oktatásában és kutatás-fejlesztésében. Végre fel kellene ismernünk, hogy a nemzetközi elismerést gazdaságunk felemelkedésének szolgálatába állítsuk, bízva az elektronikai ipar kimagasló hozzáadott értékének erejében az újértékteremtés láncolatában.
Május 28–30 között adott otthont a Flamenco Szálló a Mikroelektronikai Oktatás Európai Konferencia (European Workshop on Microelectronics Education, EWME) 7. rendezvényének. A szimpóziumot páros években az Egyesült Államokban, páratlan években Európában rendezik meg. Idén a szakma komoly elismeréseként Magyarország vállalhatta a vendéglátó szerepét, a Budapesti Mûszaki Egyetem Villamosmérnöki Karának Elektronikai Eszközök Tanszéke. Ez eseményen szerkesztőségünk meghívottként vett részt.
Kategória:
Cikk archívum
Címkék:
Kovács Péter
Az Elektronet magazin főszerkesztője...
Legfrissebbek a szerzőtől: Kovács Péter
- Automatikus palettacsomagoló gép gyártósorvégi alkalmazásra
- Egységes mobilcsatlakozók: az EP már megszavazta
- Bemutatta első 5G okostelefonját és beltéri egységét a Huawei
- Univerzális DG1 frekvenciaváltó a biztonság növelése érdekében
- Magyarországra érkezett a szerszámgépek forradalmian új technológiája
Rendezvények / Kiállítások
Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény
Elektronet nyomtatott kiadás
Legfrissebb lapszámunk kapható az újságárusoknál, vagy előfizethető honlapunkon, itt!
Legolvasottabb cikkeink
-
Bel Stewart-MagJack csatlakozók
-
Érintésvédelmi műszerek képességei
-
Egyedi és szériamozgatási és -ellenőrzési rendszerek a folyamatok automatizálásához
-
Amerikai tudományos elismerését a Kálmán-szűrő megalkotójának
-
Valódi és biztonságos alternatíva a boltokból kivont izzólámpákra
-
2022-re 4 nm-es gyártástechnológiát céloz meg az Intel
-
Skype: messze több, mint egy VoIP-telefon
-
A Szilícium-völgy válasza a globális válságra
-
A pendrájv sem csodaszer!
-
National Instruments