Az ülés Greiner István elnökhelyettes 2013-as beszámolójával folytatódott. Az elnökhelyettes beszámolt arról, hogy milyen eredményeket ért el a szövetség a tavalyi évben. Tagsága nőtt, jelenleg 319 tagot számlálnak. A Szövetség által támogatott versenyek, programok nagy sikerként könyvelhetők el, az itt bemutatkozó fiatal innovátorok jelentős sikereket érnek el a külföldi versenyeken is.
Ezután következett Varga Mihály előadása. A miniszter kijelentette, hogy a MISZ fontos partnere a kormányzatnak az innovációs kérdésekben és adnak a szavára. A német cégek között végzett felmérés szerint nőtt a befektetéseik aránya Magyarországon, új befektetésekre készülnek és már nemcsak a gyártószektorban, hanem a k+f területén is.
A kormány tervei között szerepel a jelenlegi adókedvezmények meghagyása, az adószintek csökkentése és a finanszírozási lehetőségek javítása.
A következő évek iparstratégiájának fő eleme lesz, hogy jelenleg legjellemzőbb járműgyártó-ipar mellé felfejlessze például az elektronikai ipart, a logisztikát, az egészség-turizmust, az élelmiszer- és a védelmi ipart.
A közeli jövő tervei között szerepel a keleti nyitás jobb kihasználásának elősegítése is.
A k+f+i területén kormányzati cél 2018-ig 20, 2020-ig 30 nagyvállalati innovációs központ telepítésének támogatása, melyek a már meglévő, vagy a közeljövőben betelepülő termelő egységek mellett működnének.
Az innováció támogatásának struktúraváltásra van a miniszter szerint szüksége, hogy a 2018-ig a szektorra szánt 180-200 milliárd forint támogatás kihasználása a lehető legproduktívabb legyen. Ehhez szerinte szükség van egy új tanács felállítására, mely összefogja az eddig működő szervezeteket.
Megváltoznak az igényelhető forrás-lehetőségek is. A gazdaságfejlesztésre szánt 4000 milliárd forint segítségével új munkahelyek teremtődnek majd és az uniós programokból elérhető támogatások maximalizálása.
A magyar kutatási helyek 2020-ig 40%-os megnövelésével a kormányzat megpróbálja itthon tartani majd a fiatal kutatókat.