Célja a műszaki és természettudományok, illetve az amerikai tanulmányi lehetőségek népszerűsítése, magyar középiskolások körében. A program 7 fővárosi és 11 vidéki (Sopron, Vác, Szombathely, Kecskemét, Debrecen, Székesfehérvár, Miskolc, Dunaújváros, Szeged, Kaposvár, Gyöngyös) középiskolába látogat el, ahol a természettudományok és a műszaki tudományok területén dolgozó, korábbi Fulbright-ösztöndíjasok tartanak népszerűsítő előadásokat, ill. a Csodák Palotája munkatársai mutatnak be látványos kísérleteket.
Az előadást megelőző sajtótájékoztatón Munkácsy László, az ELTE Apáczai Csere János Gyakorlógimnázium igazgatója köszöntötte a megjelenteket. Bemutatta az iskola régi és új neves diákjait, köztük Biró Enikőt, aki I. helyezést ért el a MISZ által szervezett idei Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyen.
Dr. Perczel András, az ELTE professzora, aki 3 hónapot töltött Fulbright-ösztöndíjasként az USA-ban, elmondta, hogy kihívás és izgalmas feladat középiskolások számára elmagyaráznia kutatási területét. Hangsúlyozta, hogy bár a kutatóktól elvárható az alaposan munka, az eredmények nem mindig akkor jönnek, amikor várják, s ez igaz az ő munkásságára is.
Dr. Greiner István, a MISZ alelnöke beszélt a műszaki szakemberhiányról és bemutatta a szövetség tudománynépszerűsítő ("Meet the scientist", THE Tudományos Hasznos Emberi program), tehetségkutató (Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre) és tehetséggondozó (MAFITUD) tevékenységét.
A felszólalók mindannyian a természettudományos középiskolai oktatás megerősítése mellett foglaltak állást.
A sorozat első előadását "A fehérjemolekulák belső dinamikája" címmel tartotta meg Dr. Perczel András, az ELTE Bolyai-díjas professzora, mintegy 100 gimnazista előtt. A fehérjék sokrétű tevékenységük során meghatározzák a sejtek alakját, mozgását, olvassák és másolják a működéshez és utódláshoz szükséges genetikai információt. A klasszikus szerkezeti biológia szerint a fehérjék szekvenciája egyértelműen meghatározza a molekulák bioaktív téralkatát. Ezt a képet, a belsőleg rendezetlen fehérjék felfedezése, valamint a fehérjék letális aggregációjának megismerése tovább árnyalja. Sok biokémiai folyamat csak a dinamikus téralkat ismeretében értelmezhető. A fehérjék belső mozgásának atomi szintű feltérképezése az NMR-spektroszkópia fejlődésének köszönhető, melyre az előadó részletesebben kitért.
A rendezvényhez kapcsolódva működik a program honlapja, itt megtekinthetők lesznek a program előadásainak fotói, videó is.