Az utóbbi években jelentős változások zajlottak a nagy teljesítményű számítástechnikában, ahol a hangsúly fokozatosan eltolódik a nagy teljesítményről a kiemelkedő termelékenység felé. A változások egy része a nyílt forráskódú megoldások és az új fürtkezelési technológiák térnyeréséhez köthető. Az alacsonyabb költségű hardverek elterjedése és a Linux fejlődése jelentősen csökkentette az ilyen jellegű rendszerek árát. A számítási kapacitás pedig néhány év alatt az ezerszeresére nőtt, ami lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy az általánosan elérhető hardvereken is kihasználhassák a szuperszámítógépek teljesítményét, HPC Linux fürtök formájában.
Szinte minden iparágban Linux fürtök bevezetésével érik el a minél hatékonyabb üzleti működéshez szükséges informatikai teljesítményjavulást. Az olajfeltárás során alkalmazott szeizmikus elemzés, a motor- és repülőgép-tervezésben használatos aerodinamikai szimuláció, a hollywoodi filmes trükkök, az egészségügyi kutatásokban alkalmazott molekuláris modellezés, a kiválóan méretezhető üzleti számítástechnika vagy az adatbányászatot és az üzleti elemzést igénylő üzleti modellek területén egyaránt jól hasznosítható a nagy teljesítményű számítástechnika.
A SUSE komoly erőforrásokat fektet a szuperszámítógépek gyorsaságát fokozó megoldások fejlesztésébe, és partneri együttműködésben áll az összes jelentős HPC hardvergyártóval és chipgyártóval – köztük az SGI, a HP, az IBM, a Cray és az Intel vállalatokkal, hogy a közösen kifejlesztett iparági megoldások minden kihívásnak megfeleljenek.
A TOP500 listán ma már 270 olyan ipari szuperszámítógép szerepel, amelyek nem oktatási, kutatási vagy kormányzati intézmény tulajdonában állnak, hanem különböző iparágak igényeit elégítik ki. A rangsor 11. helyén található a leggyorsabb ipari szuperszámítógép, a francia Total vállalat tulajdonában álló Pangea, amelyben SUSE Linux Enterprise Server alapokon futó SGI ICE X rendszer működik.
1992 óta a SUSE mérnökei jelentős eredményeket értek el a Linux-kernel és a kernelhez kapcsolódó, teljesítménynövelő technológiák fejlesztése terén. A SUSE Linux Enterprise Server volt az első Linux operációs rendszer a piacon, amely támogatta a 64 bites chipseteket. További előnyt biztosít a HPC közösség és a partnerek számára, hogy a SUSE Linux Enterprise Server rendszereken is elérhető a rendkívül jól méretezhető, párhuzamos, elosztott fájlrendszer, a Lustre, valamint a kiváló teljesítményű és megbízható, egységes, elosztott tárolási rendszer, a Ceph.
További információ
A TOP500 projekt legfrissebb listája szerint a száz legnagyobb teljesítményű szuperszámítógép több mint egyharmada SUSE Linux Enterprise Server operációs rendszert futtat. A nagy teljesítményű számítástechnika (HPC) legújabb trendjeit nyomon követő és ismertető TOP500 projekt legújabb adatai arra is rávilágítanak, hogy a vállalatok körében egyre többen aknázzák ki a szuperszámítógépek nyújtotta teljesítményt és lehetőségeket
Kategória:
Rendszerintegrátor
Rendezvények / Kiállítások
Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény
Elektronet nyomtatott kiadás
Legfrissebb lapszámunk kapható az újságárusoknál, vagy előfizethető honlapunkon, itt!
Legolvasottabb cikkeink
-
Bel Stewart-MagJack csatlakozók
-
Érintésvédelmi műszerek képességei
-
Egyedi és szériamozgatási és -ellenőrzési rendszerek a folyamatok automatizálásához
-
Amerikai tudományos elismerését a Kálmán-szűrő megalkotójának
-
Valódi és biztonságos alternatíva a boltokból kivont izzólámpákra
-
2022-re 4 nm-es gyártástechnológiát céloz meg az Intel
-
Skype: messze több, mint egy VoIP-telefon
-
A Szilícium-völgy válasza a globális válságra
-
A pendrájv sem csodaszer!
-
National Instruments