A Moxa ioLogik W5340-HSDPA segítségével mobilhálózaton keresztül rendkívül egyszerűen és hatékonyan, programozás nélkül lehet kapcsolódni analóg, digitális vagy soros és ethernetes eszközökhöz. Ideális megoldást nyújt olyan távfelügyeleti alkalmazásokhoz, ahol nehézkes, illetve túl költséges a kábelezés: pl. folyók, szennyvízátemelők, napelemállomások vagy akár autópályák távfelügyelete. A legtöbb helyen külön PLC-t és GPRS/3G-modemet használnak ezekhez az alkalmazásokhoz, azonban ez költségesebb, általában programozás szükséges a két eszköz illesztéséhez, és a két külön eszköz használata miatt a hibakeresés is nehezebb.
Az ioLogik W5340-HSDPA 4 analóg bemenetével, 8 konfigurálható, digitális bemenetével vagy kimenetével, 2 relés kimenetével, 1 RS-232/422-485 soros portjával, 1 ethernet-portjával és a beépített UMTS/HSDPA-modemmel lehetővé teszi a különböző érzékelőkhöz és mérőeszközökhöz (páratartalom, tartályszint, nyomás, hőmérséklet stb.) való kapcsolódást mobilhálózaton keresztül. A soros port támogatja a Modbus/RTU - Modbus/TCP gateway funkciót, az ethernetes port pedig számos lehetőséget biztosít.
- További I/O-kkal - akár 48 digitális vagy 24 analóg I/O - bővíthető.
- IP-kamerával végezhetünk távoli megfigyeléseket, és a SCADA-rendszerbe integrálhatjuk az alarmokhoz rendelt képeket.
- Létre lehet hozni elsődleges WAN-kapcsolatot az ethernet portonkeresztül, és a kapcsolat megszakadása esetén automatikusan átvált a mobil adatátvitelre
- Más, etherneten kommunikáló eszközökhöz csatlakozhatunk.
Többféle csatlakozási lehetőség a távoli I/O-khoz
Hagyományos megközelítésben, egy központi SCADA-rendszer kérdezi le a távoli I/O-k állapotát szabványos Modbus/TCP protokollon keresztül. Egy másik lehetőség, hogy a Moxa ingyenes aktív OPC szerverével aktív (push) kommunikációt alakítunk ki a SCADA-rendszerekkel, amelynek lényege, hogy az ioLogik nem folyamatos lekérdezéssel, hanem eseményalapon, aktív tag-ekkel küldi el az azonnali I/O-állapotokat. Ezzel az aktív kommunikációval az I/O-válaszok gyorsabbak, mint más OPC-szerverek esetében, a hálózati forgalom pedig nagymértékben csökkenthető. A szabadalmaztatott "Auto Tag Generation" technológia megszabadítja a felhasználókat attól a fejfájástól, amit az IP-címek, I/O-csatornák, valamint az adatformátumok egyesével történő specifikálása okoz. A Moxa Active OPC Server segítségével Ön automatikusan és dinamikusan tudja a tag-eket létrehozni, ami sokkal hatékonyabb, mint a hagyományos OPC szerverekkel.
SMS-riasztás, -nyugtázás és -parancsok
Az ioLogik W5300 eszközök nem csak egyszerűen SMS-riasztásokat küldenek, hanem az adott riasztást különböző számokra - központi rendszergazdának, a terepi mérnöknek, esetlegesen a menedzsmentnek - küldik addig, amíg valaki az adott riasztást nem nyugtázza. Így biztos(abb)ak lehetünk abban, hogy valaki el is hárítja a hibát. Ezen túlmenően SMS-ben különböző parancsokat is adhatunk az ioLogiknak az I/O-állapotok vagy a rendszer lekérdezésére, valamint kimenetek és belső regiszterek beállításaihoz.
A távoli I/O-k egyszerű integrálása IT-rendszerekbe
A DA-Center ezen túlmenően támogat bármilyen ODBC-nek megfelelő adatbázist, mint például SQL vagy Oracle, így az Active OPC Server adataihoz ezek az alkalmazások is hozzáférhetnek. A felhasználók így képesek az Active OPC Server adataiból naplókat készíteni pótlólagos SQL-fejlesztés vagy -programozás nélkül. Ráadásul a Moxa aktív technológiája hatékonyabbá teszi az adatgyűjtést és a naplózást, hiszen csökkenti a sávszélességigényt, és gyorsabb válaszidőket biztosít.
A DA-Center segítségével emellett trendeket is meg lehet jeleníteni, amelyek segítségével a valós idejű és historikus adatokból egyszerűen lehet elemzéseket és előrejelzéseket készíteni.
Alkalmazási példa
Az ioLogik W5340-HSDPA előnyeit akkor tudjuk kihasználni, ha valamilyen nehezen elérhető helyen szeretnénk távfelügyeletet végrehajtani. Tipikus alkalmazási területek: folyók, csővezetékek, szennyvízátemelők, vagy akár napelemállomások, autópályák távfelügyelete, de például egy szántóföld öntözésének vezérlését is meg lehet oldani ezzel az eszközzel. Ha a terepi műszerezéstől indulunk el, akkor a megoldás a következőképpen néz ki: analóg és digitális jelek adatgyűjtése (maximum 64 I/O), soros Modbus (RTU) eszközhöz kapcsolódás, illetve a videojelek gyűjtéséhez egy vagy több kültéri kamerához való kapcsolódás. Az adatokat el tudjuk menteni az SD-kártyára, így akkor sem vesznek el az adatok, ha megszakad a 3G-kapcsolat.
A 3G (vagy, ha nincs 3G-elérés, akkor GPRS)-hálózaton keresztül tudunk csatlakozni a központi rendszerhez (aktív OPC szerver), amelynek segítségével egyszerűen lehet SCADA-rendszerhez is kapcsolódni. A SCADA-rendszerben meg tudjuk jeleníteni a gyűjtött adatokat és a videojeleket is, így ha egy riasztást kapunk a SCADA-rendszerben, akkor nem csak az adatokra támaszkodhatunk, hanem vizuálisan is megtekinthetjük, hogy mi lehet a probléma forrása. A DA-Center segítségével adatbázisokhoz is tudunk kapcsolódni, így különböző trendeket és adatelemzést is elvégezhetünk, így egyetlen eszköz és a kapcsolódó ingyenes szoftverek segítségével komplett távfelügyeleti megoldás alkalmazható - egyszerűen és hatékonyan.
Bővebb információhoz hívjon, írjon, keressen bennünket, hogy megismerje a Moxa kiváló minőségű, megbízható, innovatív termékeit!