ITBN Biztonsági Díj néven idén először osztanak szakmai elismeréseket a legjobb magyar és külföldi tulajdonosi hátterű információbiztonsági gyártóknak, szolgáltatóknak és tanácsadóknak a szeptember végi ITBN 2010 konferencián. A díjat három kategóriában - Legjobb magyar gyártói/szolgáltatói innováció; Legjobb külföldi gyártói/szolgáltatói innováció; Legjobb IT-biztonsági referenciaprojekt - ítélik oda. Az első két kategóriában olyan, az utóbbi 12 hónapban fejlesztett IT-biztonsági termékkel vagy szolgáltatással lehet pályázni, amely markánsan új, újszerű vagy forradalmi technológiai vagy tartalmi változást demonstrál a saját területén. Igen lényeges szempont, hogy a pályázat a gyakorlatban is működő, használható megoldást mutasson be. A projektnek bizonyíthatóan jól működő, a megrendelő számára hasznos és értékes, ezzel együtt pedig magasabb szakmai színvonalú IT-biztonsági megoldásnak kell lennie. A pályázásnak nem feltétele, hogy a pályázó résztvevő vagy kiállító legyen a konferencián. A beérkezetett pályamunkákat egy kilenctagú, a piaci szereplőktől független szakmai zsűri értékeli, amely saját szempontrendszerei alapján dönt a díjak odaítéléséről.
Érett a piac
"A magyar informatikai biztonsági piac eljutott arra a szintre, hogy önállóan is meg tud állni a szélesebb értelemben vett informatika mellett. Ugyanakkor nem volt olyan díj, amellyel kimondottan az IT-biztonság területén tevékenykedő gyártók, rendszerintegrátorok, tanácsadók munkáját ismerhettük volna el. Az idei ITBN különösen jó alkalmat kínál a díj első odaítélésére, mert egyik fő témája a magyar tehetségek és innovációk felkarolása", mondta el Keleti Arthur, főszervező.
"Megtisztelő számomra, hogy felkértek a zsűri munkájában való részvételre. Véleményem szerint a piac már megérett egy ilyen jellegű díjra, kezd körvonalazódni, hogy kikből lehetnek hosszú távon is életképes szereplők. Nagyon fontosnak érzem, hogy az ITBN Biztonsági Díj révén ráirányíthatjuk a figyelmet a biztonsági tudatosságra, hiszen a legjobb technológia sem ér sokat, ha a felhasználók hanyagok maradnak", állítja Rónaszéki Péter, a Lufthansa Systems Hungária Kft. információ- és fizikai biztonsági vezetője, egyben a zsűri egyik tagja.
"Számomra a pályázatokban megnyilvánuló innováció lesz a legfontosabb értékelési szempont. Olyan újdonságokat szeretnék látni, amelyek régen kínzó problémákra kínálnak gyógyírt; a megoldás műszaki szépségénél többre tartom, hogy valós piaci igényt elégítsen ki. Sokat lenne még mit javítani az alkalmazásfejlesztésen: a biztonsági elvárásokat csak ritkán építik be a fejlesztési folyamatba, így a szükséges funkciókat utólag építik be a kész alkalmazásba, ami nem csak drága, de az eredménye is megkérdőjelezhető", tette hozzá Jakab Péter zsűritag, az MKB Bank bankbiztonsági igazgatója, a Magyar Bankszövetség Bankbiztonsági Munkabizottságának elnöke.
"A győztesek legnagyobb jutalma a szakma elismerése. A díjat az ITBN-en, a teljes szakmai közvélemény és a sajtó képviselői előtt adjuk át, a zsűri összetétele pedig garanciát kínál arra, hogy valóban az arra legérdemesebb pályázó kapja meg a díjat. Ami pedig a kézzelfoghatóbb előnyöket illeti: a győztesek lehetőséget kapnak arra, hogy a jövő évi ITBN-en előadáson számoljanak be arról, hogyan sikerült továbbfejleszteniük terméküket, szolgáltatásukat", mondta el Keleti Arthur.
Az idei ITBN várható témái
* Adatszivárgás elleni küzdelem lehetőségei
Több cég is eltérő megközelítéssel mutatja majd be, hogy milyen módszerek, lehetőségek vannak ma a piacon.
* Hacker szekció
A mélyebb szakmai tartalmak iránt érdeklődőknek ajánljuk, a témában minden jelentős szereplő előadással, bemutatóval készül.
* A biztonság irányítása, ellenőrzése, compliance
Gyakorlati megközelítésű előadásokat várhatunk pl. hogy miképpen működik a valósidejű minőségbiztosítás és compliance.
* Hálózatvédelem (pl. NAC, WiFi biztonság)
Az adatszivárgás egyik legkritikusabb pontja. Hallhatunk majd a WiFi feltörési és védelmi technikákról is.
* Egyéb fontos témák
Szó lesz az online banki rendszerek védelméről, a mobileszközök- , a cloud computing biztonságáról, végponti titkosításról.
* Független előadások
Sok érdekes előadás témát kaptunk, a zsűri hamarosan feldolgozza őket és a legérdekesebbeket az ITBN hallhatjuk majd.
* Workshop-ok
Az idei ITBN-en kistermes, interaktív workshop formájában 30-60 perces szeánszokon mélyülhetünk majd el egyes megoldások gyakorlati bemutatkozásában is.
Közel 50 előadás, további workshop-ok és kerekasztal beszélgetések.
Az előadások hossza is nőtt, már 30 percben ismerkedhetünk az előadás témájával. A tavaly már jól megszokott szekció kerekasztal pedig a szekciók végén az előadók és a közönség bevonásával zajlik majd.
A díjról
A verseny még nem ért véget!
Az ITBN szakmai zsűrije szeptember első hetében még fogadja a pályázatokat az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen.