A háromfős csapatok 2009. február 21-i jelentkezési határidőig interneten keresztül jelentkezhetnek, amit február 28-án az első forduló, egy online erőpróba követ. A legjobbnak bizonyuló harminc csapat jut tovább a Műegyetemen 2009. május 1-3. között megrendezendő 24 órás döntőbe, ahol a nyeremények összértéke meghaladja az 5000 Eurót.
Sem az elektronikus előválogató, sem a helyszíni döntő során nincs megkötés a versenyzők által használt fejlesztőeszközökre, könyvekre, operációs rendszerre vonatkozóan. Akárcsak a selejtező fordulóban, a helyszíni versenyen is a saját számítógépeiken dolgoznak a résztvevők, a szervezők a helyszínen csak elektromos áramot és a verseny idejére létrehozott helyi hálózathoz való csatlakozást biztosítják. Ezzel a megközelítéssel oly módon lehet egyenlőséget tenni a csapatok között, hogy mindegyikük a számára leginkább kényelmes körülmények között versenyezhet, természetesen külső segítség igénybevétele nélkül.
A feladatokat idén is a BME informatika karának doktorandusz hallgatói írják, így a tavalyihoz hasonlóan érdekes megmérettetésre számíthatnak a versenyzők. A problémák megoldásához, az eredményes szerepléshez gyors és precíz kódírási képesség mellett szükség van hálózati-, mesterséges intelligencia-, algoritmus elmélet- és számítógépes grafikai jártasságra, valamint jól működő csapatmunkára.
(Korábbi évek feladatai)
A verseny rangjához és színvonalához az elismerésen túl a támogatókon, valamint az általuk felajánlott 5000 Eurós díjazás járul hozzá. A győztes csapat az idei verseny után is hazaviheti a vándorkupát és a fődíjat.
A szervezők az eddigi hagyományokhoz híven ebben az évben is népes nemzetközi mezőnyre számítanak. A versenyre tavaly 207 csapat nevezett, 5 kontinens összesen 41 országából. Az európai országokon kívül olyan helyekről is regisztráltak, mint Brazília vagy Ausztrália. A tavalyi döntőben egy immáron harmadik éve visszatérő amerikai csapatot is üdvözölhettünk. A szervezők természetesen mindent megtesznek, hogy a versenyzői gárdát idén még tovább bővítsék és egy olyan versenyt rendezzenek, mely minden résztvevő számára felejthetetlen élményekkel és hasznos tapasztalatokkal fog szolgálni.
Az események minden érdeklődő számára nyomon követhetők lesznek a verseny hivatalos honlapján.
Amennyiben bármilyen kérdés felmerül, írjanak a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre.
2009. május 1-3. között kilencedik alkalommal kerül megrendezésre a már hagyományosnak tekinthető BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny. Az extrém kihívásokat kereső programozóknak 2009. február 21-ig van lehetősége, hogy jelentkezzenek Európa egyik legrangosabb versenyére.A versenyt idén is a Magyar Villamosmérnök- és Informatikus-hallgatók Egyesülete (MAVE) szervezi a Simonyi Károly Szakkollégium támogatásával, a döntő pedig a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) kerül megrendezésre.
Kategória:
Cikk archívum
Kovács Péter
Az Elektronet magazin főszerkesztője...
Legfrissebbek a szerzőtől: Kovács Péter
- Automatikus palettacsomagoló gép gyártósorvégi alkalmazásra
- Egységes mobilcsatlakozók: az EP már megszavazta
- Bemutatta első 5G okostelefonját és beltéri egységét a Huawei
- Univerzális DG1 frekvenciaváltó a biztonság növelése érdekében
- Magyarországra érkezett a szerszámgépek forradalmian új technológiája
Rendezvények / Kiállítások
Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény
Elektronet nyomtatott kiadás
Legfrissebb lapszámunk kapható az újságárusoknál, vagy előfizethető honlapunkon, itt!
Legolvasottabb cikkeink
-
Bel Stewart-MagJack csatlakozók
-
Érintésvédelmi műszerek képességei
-
Egyedi és szériamozgatási és -ellenőrzési rendszerek a folyamatok automatizálásához
-
Amerikai tudományos elismerését a Kálmán-szűrő megalkotójának
-
Valódi és biztonságos alternatíva a boltokból kivont izzólámpákra
-
2022-re 4 nm-es gyártástechnológiát céloz meg az Intel
-
Skype: messze több, mint egy VoIP-telefon
-
A Szilícium-völgy válasza a globális válságra
-
A pendrájv sem csodaszer!
-
National Instruments