A program lehetőséget nyújt a támogatott diákoknak arra, hogy ne csak a szakterületükön, hanem társadalmi értelemben is vezetőkké válhassanak. Az ösztöndíjra öt magyar egyetem: a Budapesti Corvinus Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Miskolci Egyetem, a Pécsi Tudományegyetemen, illetve a Pannon Egyetem másodéves, jó angol nyelvtudással rendelkező, első diplomás képzésben részt vevő közgazdasági, menedzsment, mérnöki vagy műszaki területen tanuló diákjai jelentkezhetnek.
A pályázathoz ezer szavas esszét is tartalmazó kitöltött jelentkezési lapot, két ajánlólevelet (legalább egyet egyetemi professzortól), önéletrajzot, az egyetemi tanulmányok első évének elvégzését igazoló okmányok másolatát, valamint a felsoroltak angol fordítását kell benyújtani február 13-ig.
Az egyetemekről jelentkező pályázók az ösztöndíjat kiemelkedő tanulmányi eredményeik, egyetemen kívüli tevékenységeik (például: diákcsoportokban való tevékenység, önkéntesi munka, közösségi szerepvállalás) valamint vezetői képességeik bizonyítása révén nyerhetik el. A nyertes pályázók három éven keresztül évi ezer (összesen háromezer) eurónyi ösztöndíjban részesülnek, továbbá évente egyszer szervezett nyári szemináriumon vehetnek részt, melynek keretében megismerik a GE működését, illetve a GE különböző területeit képviselő magas beosztású vezetőkkel is találkozhatnak.
A 2002 őszén elindított magyar program sikerére építve az ösztöndíj-pályázatot Lengyelországban, Csehországban, majd később Romániában is meghirdették. 2008-ig összesen 251 fiatal részesülhetett a felsőoktatási ösztöndíjában, akikhez idén a négy ország újabb 60 diákja csatlakozhat. 2006-tól a diákoknak a program részeként önkéntesi munkát is kell végezniük, amellyel hozzájárulhatnak saját környezetük (iskolájuk, városuk) fejlődéséhez, épüléséhez.
A részletes információk és a jelentkezési lap innen letölthető
Forrás: www.edupress.hu
A GE Foundation és az Institute of International Education (Nemzetközi Oktatási Intézet) immár hetedik alkalommal hirdeti meg a Scholar-Leaders ösztöndíjprogramot, melynek célja, hogy a részt vevő diákok vezetői képességeit fejlessze, illetve, hogy hozzájáruljon egy nemzetközi szinten is piacképes új vezető generáció képzéséhez. Az egyetemek legjobb hallgatóinak toborzását és kiválasztását szigorú nemzetközi módszerek alapján végzik.
Kategória:
Cikk archívum
Kovács Péter
Az Elektronet magazin főszerkesztője...
Legfrissebbek a szerzőtől: Kovács Péter
- Automatikus palettacsomagoló gép gyártósorvégi alkalmazásra
- Egységes mobilcsatlakozók: az EP már megszavazta
- Bemutatta első 5G okostelefonját és beltéri egységét a Huawei
- Univerzális DG1 frekvenciaváltó a biztonság növelése érdekében
- Magyarországra érkezett a szerszámgépek forradalmian új technológiája
Rendezvények / Kiállítások
Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény
Elektronet nyomtatott kiadás
Legfrissebb lapszámunk kapható az újságárusoknál, vagy előfizethető honlapunkon, itt!
Legolvasottabb cikkeink
-
Bel Stewart-MagJack csatlakozók
-
Érintésvédelmi műszerek képességei
-
Egyedi és szériamozgatási és -ellenőrzési rendszerek a folyamatok automatizálásához
-
Amerikai tudományos elismerését a Kálmán-szűrő megalkotójának
-
Valódi és biztonságos alternatíva a boltokból kivont izzólámpákra
-
2022-re 4 nm-es gyártástechnológiát céloz meg az Intel
-
Skype: messze több, mint egy VoIP-telefon
-
A Szilícium-völgy válasza a globális válságra
-
A pendrájv sem csodaszer!
-
National Instruments