Nagy szükség van tehát az egyetemi oktatás gyakorlati képzésének folyamatos kiegészítésére (amely jórészt a piacvezető cégek támogatásával valósul meg), de a programba első sorban az alapok megtanítására van lehetőség, a speciális tudás és továbbképzés az oktatási központokra hárul. Ezeknél is cél az akkreditáció, amely biztosítja, hogy a képzés illeszkedik az országos oktatási rendszerhez, a megszerzett tudás pedig komoly karrier befutására ad lehetőséget. Ez különösen igaz a számítógépes tervezőrendszerekre. A Microsoft ismert szoftvertanfolyamai mellett nagy szerepük van a mérnöki tervezési szoftvereknek, mind a villamosmérnöki, mind a gépészmérnöki szakterületen.
A graphIT Kft., mint akkreditált felnőttképzési intézmény 5 programmal, és ezen belül 20 modullal, a Siemens minden PLM termékéhez kínál tanfolyamokat alap és haladó szinten egyaránt. A szoftverek elterjedtségével arányosan leggyakoribbak a hagyományos CAD tréningek a Solid Edge és az NX termékekhez kapcsolódóan, de az elmúlt időszakban megnövekedett a mérnöki adatok kezelését biztosító Teamcenter tanfolyamok iránti igény is, valamint elkezdődtek a Tecnomatix digitális gyártással foglalkozó kurzusai.
2008-as termékújdonságok a Siemens PLM Software palettájáról A Siemens tavaszi nagy horderejű bejelentése a forradalmian új Szinkronmodellezési Technológiáról már előrevetítette, hogy idén a gyártó fantasztikus új verziókkal fog megjelenni a piacon, és ezek a fejlesztések év közepére realizálódtak.
Image
A Siemens csúcskategóriás, integrált CAD/CAM/CAE rendszerének megjelent az új verziója, az NX6. A legfrissebb NX csomag súlyponti fejlesztési területei az alábbiak: 1. Megnövelt modellezési képességek az új szinkronmodellezési technológia beépítésével, intuitív (szerep- és folyamat-orientált) felhasználói környezettel, és a grafikai képességek maximális kihasználásával. 2. Továbbfejlesztett szimulációs képességek, melyek segítségével komplex CAE problémák analizálhatók, mely akár 30%-os megtakarítást is eredményezhet a prototípusok készítésénél. 3. Új, egyedülálló eszközök a központi adatok globális eléréséhez, 20%-al gyorsabb kollaboratív termékfejlesztéshez. 4. Tudás újrahasznosítási eszközök, rendszerek és modulok a produktivitás növelésére, az eddigi visszajelzések alapján legalább 40%-os mértékben. A Velocity termékcsaláddal a Siemens dedikált PLM megoldás portfóliót biztosít a kis- és középvállalatok számára, előre beállított konfigurációkkal, könnyebb és gyorsabb bevezetéssel, és alacsonyabb teljes bekerülési költséggel. A Velocity Series 2008 minden szoftvere új verzióval jelent meg idén nyáron: 1. A Solid Edge ST a szinkronmodellezési technológiával és megújult felhasználói felületével már magyar nyelven is rendelkezésre áll a végfelhasználók számára. 2. A Teamcenter Express 4-es verziója, mint a mérnöki kollaboráció gerince, átkerült a Siemens egységesített adatbázis platformjára, valamint megkapta a projektek és programok menedzseléséhez szükséges eszközöket. 3. A Femap V10 végeselem szoftverben új algoritmusok jelentek meg a még pontosabb mérnöki analízisek futtatásához, és nagy hangsúlyt fektettek a könnyebb kezelhetőségre. 4. A CAM Express V6 legfontosabb újdonságai az alaksajátosság alapú megmunkálások megjelenése és a továbbfejlesztett 3-tengelyes marási funkciók. Az elektronikai szakmában nagy szükség van a készülékek tervezésekor a „formába öntés" számítógépes megvalósítására. Kérdésünkre az igazgató elmondta, hogy szoftvereik teljes átjárhatóságot tartalmaznak az elektronikai tervező és szimulációs szoftverekkel (Cadence, Mentor), sőt, a dokumentációkezelésben a számítógépes vállaltirányítási rendszerekkel is teljes kompatibilitást biztosít. Érdemes hát tanfolyamokon részt venni az egyébként is korszerű körülmények között működő Montevideo-utcai oktatási központban. |