Molnár Károly, a tudománypolitikáért, a kutatás-fejlesztéséért és a technológiai innovációért felelős miniszter beszédében kiemelte, hogy Magyarország versenyképességének egyik kulcsa az oktatás, kutatás és a gazdasági élet szereplőinek szoros együttműködése. A Műegyetemnek, mint hazánk vezető műszaki felsőoktatási intézménye rangjának, súlyának megőrzéséhez hozzájárulnak mindazok a kutató-fejlesztő laboratóriumok, tudásközpontok, amelyeket a világ vezető vállalatai telepítettek ide.
Image
„Az Ericsson vezeti a szélessávú technológia fejlesztését mind a mobil, mind a vezetékes hálózatokban – a felhasználói igények megértése alapján. A világ vezető távközlési innovátoraként az Ericsson rendelkezik a legerősebb elkötelezettséggel a kutatás-fejlesztés iránt az iparágban – jelentős mértékben hozzájárulva különböző szabványok meghatározásához és kb. 23 ezer bejegyzett szabadalom létrehozásához” – mondta Éry Gábor, az Ericsson Magyarország vezérigazgatója. Avatóbeszédében kiemelte, hogy az Ericsson Magyarország a legnagyobb hazai telekommunikációs és informatikai kutatással, szoftverfejlesztéssel foglalkozó vállalat, ahol példaértékű az oktatásipari megvalósítás láncolata; amelyre a most felavatott laboratórium is egy újabb bizonyságtétel.
A laboratórium kialakítása az Ericsson Magyarország hardverfejlesztő csoportja és a BME Elektronikus Eszközök Tanszéke közötti hosszú távú kooperáció meghatározó eleme.
A két intézmény együttműködése biztosítja azt, hogy a tanszék hallgatói folyamatosan a modern elektronikai iparból érkező kihívásokkal szembesüljenek és a tanszék erős tudományos hátterére támaszkodva a fogyasztói igényekre reagáló korszerű megoldásokat dolgozzanak ki önálló alkotómunkájuk során.
Az Ericsson Magyarország és a BME Elektronikus Eszközök Tanszéke kapcsolata kiemelkedő példája a modern műszaki felsőoktatás támogatása iránt elkötelezett cég és a XXI. század ipari és piaci kihívásai felé nyitott, a nemzetközi trendeket ismerő és azok irányában érzékeny felsőoktatási intézmény együttműködésének.
Az új laboratóriumban elsősorban programozható mikroáramkörökkel (pl. FPGA – általános célú programozható eszköz, DSP – digitális jelfeldolgozó processzor, NP – hálózati processzor) megvalósított komplex hardverrendszerek kutatását, valamint termikus és/vagy nagyfrekvenciás hatásokat is figyelembe vevő eszközök tervezését sajátítják el a jövő villamosmérnökei.