FőoldalArchívumSAS szoftverek: Zölden könnyebb
2009. december 07., hétfő ::

SAS szoftverek: Zölden könnyebb

A fenntartható fejlődés problémarendszerét egyre jobban átlátják mind a politikai döntéshozók, mind a vállalkozók, vállalkozások cselekedeteit.A gazdálkodó szervezetek számos okból kifolyólag mutatnak egyre komolyabb érdeklődést a fenntarthatóság iránt, és ezek közül a szabályozói megfelelés csak egy

Hírnevük, az úgynevezett szénlábnyomuk, vagyis a tevékenységükhöz kapcsolódó üvegházhatású gázkibocsátásuk mértéke és a felhasznált energia költségei mind arra ösztökélik a vállalatokat, hogy nagyobb hatékonysággal, csekélyebb környezetre gyakorolt hatással működjenek. Ezen piaci igényekre válaszul a SAS két új termékfejlesztéssel és egy globális stratégiai együttműködéssel erősíti a vállalatok fenntartható fejlődését. (Az 1976-ban alapított SAS az új generációs üzleti intelligencia szoftverek és intézményi intelligenciát előállító szolgáltatások piacvezető szállítója. 52 országban, több mint 200 irodával/képviselettel rendelkezik és közel 9.000 munkatársat foglalkoztat. Magyarországi vállalkozását, a 100 százalékban az anyacég tulajdonában lévő SAS Institute Kereskedelmi Kft.-t 1993-ban hívták életre.)

Alig fél évvel a társadalmi felelősségvállalás- és környezetvédelmi szoftver, a SAS for Sustainability Management bevezetését követően a szoftver két újabb fejlesztésével jelentkezik a vezető üzleti analitikai megoldásokat szállító SAS. Az innováció középpontjában - a piaci igényekhez illeszkedve - ezúttal a fenntarthatósági riportkészítés, illetve az energiafelhasználás és kibocsátás menedzsmentje áll. A klímaváltozást előidéző tényezők világszintű monitorozására szakosodott brit AMEE-vel (Az Avoiding Mass Extinctions Engine fogyasztói adatokat és tevékenységet követ nyomon világszerte, beleértve az üzemanyag, víz, és egyéb nyersanyagokkal kapcsolatos faktorokat, és átalakítja őket szén/GHG egyenértékké) kialakított együttműködésnek köszönhetően a SAS újdonságok folyamatosan naprakész globális kibocsátási mutatókkal egészülnek ki.

Az egyik innováció, a SAS fenntarthatósági riportkészítési alkalmazása (SAS Sustainability Reporting) általánosan elfogadott mérőszámokat alkalmaz, beleértve a Globális Jelentéstételi Kezdeményezés (Global Riport Initiative, GRI) indikátorait. Minél pontosabb mutatókat alkalmaz egy vállalat, annál eredményesebbé és hatékonyabbá válik számára a tervezés és a szabályozói megfelelés. A másik újdonság, a SAS energiafelhasználási és kibocsátás-kezelő eszköze (SAS Energy and Emissions Management), amely tevékenységalapú kapacitás- és erőforrás-tervező modelleket foglal magában, hogy a vállalatok könnyebben tudjanak dönteni a különböző alternatívák között. Az alkalmazás a világszerte elfogadott, hiteles AMEE kibocsátási tényezőit veszi alapul.

Az év elején megjelents SAS for Sustainability Management eszközt többek között az E.On Italia, a dél-koreai vas- ás acélgyártó POSCO Kutatóintézete, a Norvég Hatóságok Helyi és Regionális Szövetsége, illetve Hága város önkormányzata is alkalmazza.

Tudomány / Alapkutatás

tudomany

CAD/CAM

cad

Járműelektronika

jarmuelektronika

Rendezvények / Kiállítások

Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény