A járműbe szerelést követően a csatlakozóknak hosszú távon, meghibásodás nélkül működőképesnek kell lenniük a -40 ... +85 °C hőmérséklet-tartományban az utastérben, illetve a -40 ... +125 °C hőmérséklet-tartományban a gépháztető alatt. A hőmérséklet-állóság nem minden, a csatlakozóknak ki kell bírniuk a több évnyi rázkódást, és ellen kell állniuk azoknak a folyadékoknak (hűtőfolyadék, fékfolyadék, különböző viszkozitású olajok), amelyek a személygépjárművekben előfordulhatnak. A járművek tervezett, több százezer kilométeres élettartama alatt ezek a csatlakozók továbbá ki vannak téve hőnek, párának és sótartalmú közegeknek, amelyeknek szintén ellen kell állniuk. A járműipari csatlakozóknak több szabvány előírásait kell kielégíteniük, ezek közül a legjelentősebbek az AsTM B117 és az sAE J1455 szabványok. A csatlakozók beszállítóinak is szigorú követelményeknek kell megfelelniük.
A mai piacokon többféle járműipari csatlakozó érhető el. Az újabb modellekben a hőre lágyuló műgyantákat kezdik bevezetni, amelyek lehetővé teszik rövidebb csatlakozófalak alkalmazását és egyúttal fenntartják a korábbi modellekre jellemző jó, előírásoknak megfelelő környezetállóságot is. A különböző méretben elérhető csatlakozók különféle nagyságú áramerősséggel terhelhetők: míg a kisebbek és vékonyabbak kisebb áramokkal terhelhetők, a nagyobbak és vastagabbak természetesen az indítóáramot is kibírják.
A járműipari elektromos csatlakozók típusai
Az új járműipari alkalmazásokhoz rendszeresen újfajta csatlakozókra van szükség, amelyek megfelelnek az új biztonsági, erőátviteli, komfort és navigációs fejlesztések követelményeinek.
A koaxiális csatlakozók biztonságos mechanikai rögzítést, akár 6 GHz-ig jelátvitelt biztosítanak, és kielégítik az Automobile Expert Group (FAKRA) és a United States Council for Automotive Research (USCAR) előírásait is. Ezeket a csatlakozókat a globális helyzetmeghatározó rendszerekben (GPS), autórádiókban, gépjárműves mobiltelefon-alrendszerekben, karambol-állapotkiolvasókban és multimédiás rendszerekben használják. E csatlakozók legnagyobb gyártói az Amphenol, a Tyco és a Molex.
Az ún. wire-to-wire és wire-to-device csatlakozókat (mint amilyen pl. a Tyco Ampseal 16 rendszer) kifejezetten nagy környezeti igénybevételre fejlesztették ki. A csatlakozók támogatják a biztonságos csatlakozó-pozicionálást (CPA - Connector Positions Assurance) és a biztonságos végpont-pozicionálást (TPA - Terminal Positions Assurance). Előbbi a csatlakozóház biztonságos egyben maradását biztosítja és megakadályozza a szétcsúszást, utóbbi pedig vizuális jelzés segédletével felel a végpontok rögzített helyen tartásáért.
A legújabb igények kielégítésére újabban optikai csatlakozókat is bemutattak, amelyek még szélesebb sávú, igény szerint titkosítással ellátott jelátvitelre adnak lehetőséget kisebb tömegű, helytakarékosabb rendszerek formájában. Ezek gyártásával több vállalat, köztük a Tyco és az AVX is foglalkozik.