FőoldalÜzletHáromoldalú oktatási megállapodás Debrecenben
2016. október 18., kedd ::

Háromoldalú oktatási megállapodás Debrecenben

Iain Lindsay brit nagykövet jelenlétében Papp László, Debrecen polgármestere, Prof. Dr. Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora, valamint Szabó Zoltán, a BT (British Telecom) ügyvezető igazgatója látta el kézjegyével azt a háromoldalú megállapodást, amelyben a felek vállalást tesznek a végzés előtt álló egyetemi polgárság munkavállalói lehetőségeinek elősegítésére. A Debrecenben is irodát fenntartó, a hazai SSC szektor harmadik legnagyobb munkaadója, a BT már eddig is több program során működött együtt a Debreceni Egyetemmel, így az ünnepélyes keretek közt történt megállapodással ez a stratégiai programsorozat bővül

„A magyar gazdaság és cégünk jövője is a fiatalokon múlik, ezért felelősségünk befektetni a képzésükbe. A Debrecenben elindított program minden szereplőnek érdeke: a BT jólképzett munkaerőt vehet fel, az egyetem és a középiskolák piacképes tudást nyújtó képzéseket indíthatnak, a város pedig továbbra is kiemelkedő karrierlehetőséget tud biztosítani a fiataloknak. Olyan karriert, amiért érdemes itthon maradni, vagy akár Londonból is megéri hazajönni" - mondta el a rendezvényen Szabó Zoltán, a BT ügyvezető igazgatója.

A megállapodás alapján a BT három pilléren nyugvó támogatást biztosít az egyetem és annak hallgatói valamint helyi középiskolák számára. A legnagyobb hangsúly az oktatáson, a munkaerőpiacon való hatékony elhelyezkedés elősegítésén van. Ennek értelmében a vállalat által a középiskolákban már sikeresen működtetett Üzleti Készségfejlesztő Tréningjét elérhetővé teszi az egyetemi diákok számára. A BT munkatársai olyan képességek fejlesztését biztosítják, amelyek nélkülözhetetlenek a sikeres karrierépítésben. A programban olyan, máshol nem elsajátítható tantárgyak szerepelnek, mint a karriertervezés, időgazdálkodás, interjútechnikák, professzionális gondolkodásmód, vagy a projektmenedzsment. Ezeken kívül az üzleti idegennyelv-tudás javítását angol nyelvtanfolyamokkal biztosítja középiskolai és egyetemi diákok számára a cég, melyek október második felében indulnak.

Az együttműködés második pillére a társadalmi felelősségvállalásban, a harmadik pedig a finanszírozási támogatás nyújtásában csúcsosodik ki. A vállalat székházlátogatás során megismerteti a hallgatókat az SSC-k világával, valamint karriertanácsadást és konzultációs lehetőséget biztosít a BT helyi vezetőivel, munkatársaival. Az egyetemi programokon való megjelenéseken kívül, a BT célja, hogy megjelenjen a szakmai eseményeken is. A vállalat hálózati eszközöket adományoz középiskolák és az egyetem részére, oktatási, képzési célból. Ennek első részét a mostani aláírási ceremónián át is adta a cég vezetése. Az egyetemi sportéletet is kiemelten fontosnak tartja a BT, ezért a Debreceni Egyetem Atlétikai Club (DEAC) labdarúgó csapatát is támogatja, mely megállapodást a sajtótájékoztatón a város- és egyetemi vezetés számára átadott mezekkel is megerősítették.

Vannak tehetséges középiskolai diákok, akik hátrányos helyzetük miatt nehezen vagy egyáltalán nem tudnak egyetemre járni. A rászoruló diákokon szeretne a BT segíteni, mégpedig egy ösztöndíj – munkaprogrammal, mely felkarolja ezeket a tehetséges fiatalokat, fizeti a tandíjukat és munkát, fizetést is kínál számukra a vállalatnál, bízva abban, hogy ezek a diákok így megkaphatják a lehetőséget arra, hogy egyetemi diplomával, szakmai karrierbe kezdhessenek.

„Mindig örömteli, amikor egy helyi vállalkozás feladatának érzi a debreceni oktatási programok támogatását, így komoly mérföldkőnek tartom a most megkötött, háromoldalú megállapodást” – mutatott rá Papp László, Debrecen polgármestere, aki elmondta: a város kijelölt kapcsolattartót, egyszerűsített ügyintézést biztosít a cég számára. A polgármester felhívta a figyelmet arra, hogy minden helyben szerepet vállaló cég Debrecen jövőjét építi, minden itt tartott, itt elhelyezkedő fiatal a város építőelemét képviseli.

„A Debreceni Egyetem vállalati kapcsolatrendszere az elmúlt években strukturálttá vált, melyben az intézmény profilja szempontjából klasszikus egészségipari szektorok mellett további stratégiai iránnyá vált a műszaki-informatikai terület is. A jövőben a Debreceni Egyetem mindent megtesz azért, hogy a szakterületén egy világelsőt megillető reputációval rendelkező vállalat partnere legyen, nemcsak mint oktatási intézmény, hanem mint innovációs partner is” – hívta fel a figyelmet Prof. Dr. Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora, aki hangsúlyozta, az egyetemnek szüksége van arra, hogy a náluk végzettek az első vonalbeli vállalatoknál tudjanak elhelyezkedni, a vállalatok számára pedig kulcskérdés a közeli és távoli jövő magasan képzett humán erőforrásának biztosítása. Ezekben az alapkérdésekben a közös érdeklődés és az egymásrautaltság teremti meg a mostani megállapodás alapjait, mondta el az egyetem rektora.

„Jelentős magyarországi befektetőként a BT eredményesen működik a stabil gazdaságnak, a támogató üzleti környezetnek és a magasan képzett magyar munkaerőpiacnak köszönhetően. Az egyik fő ok, amiért a külföldi cégek Magyarországot választják helyszínül, az a jól képzett több nyelvet beszélő munkaerő. Azért, hogy biztosítani tudjuk a külföldi cégek által elvárt versenyképes tudást, fontos, hogy az oktatásba is befektessünk” – méltatta a megállapodást Iain Lindsay, Nagy-Britannia magyarországi nagykövete.

Tudomány / Alapkutatás

tudomany

CAD/CAM

cad

Járműelektronika

jarmuelektronika

Rendezvények / Kiállítások

Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény