Az épületek elrendezése és a terek kialakítása a jól ismert egyetemi campusok mintáját követi. A második, most épülő főépületben közel ezer fő részére kerülnek kialakításra irodák, kutatólaborok, tanműhelyek, közösségi és inspirációs terek. Az új campus a Bosch csoport globális kutatási és műszaki fejlesztési tevékenységeinek jelentős hálózati csomópontjaként funkcionál majd.
A Bosch Budapesti Fejlesztési Központja Németország után a második legnagyobb fejlesztőbázis Európában. Az innovációs fellegvárban hamarosan már 1000 mérnök dolgozik, mely a tavalyihoz képest 300 fővel nagyobb létszám. „A mérnökeink és kutatóink közötti még szorosabb hálózati kapcsolat kialakításával kreativitásra ösztönzünk és felgyorsítjuk az üzleti egységeink közötti tudástranszfert." – jelentette ki Oliver Schatz a Robert Bosch Kft. műszaki területekért felelős elnöke.
A központ építészeti tervezése során az ott dolgozók szükségleteit is szem előtt tartották. Az épületek közötti rövid távolságok célja egyaránt a kommunikáció és a multidiszciplináris együttműködés előmozdítása. A campus közepén vízfelületekkel övezett tágas zöld terek is helyet kapnak majd. A létesítmények tervezése során a szakértők és a Bosch munkatársai között folyamatos egyeztetések zajlanak annak érdekében, hogy a leginnovatívabb irodai- és munkahelyi koncepciót sikerüljön kialakítani a dolgozók számára. A Bosch nagy hangsúlyt helyez a környezetbarát technológiákra, melyek során olyan anyagok és berendezések alkalmazása a cél, amelyek elősegítik az erőforrások megőrzését. A Bosch saját termékeit építi be a fűtés, légkondicionálás és belépésvezérlés terén is, emellett az épületek a Bosch betörés- és tűzriasztó rendszereivel lesznek felszerelve.
„Kiemelt törekvésünk, hogy az épületek és a terek kialakítása maximálisan hozzájáruljon mérnökeink hatékony szellemi munkájához. Az „Életre tervezve" stratégiai kötelezettsége ismét megnyilvánul: inspiráló, kreatív és innovatív munkakörnyezetet biztosítunk."– mondta Javier González Pareja, a Bosch csoport hazai vezetője.