A Delphi nemrég kapacitásbővítő beruházást hajtott végre tatabányai üzemében, melyben a légzsákokban alkalmazott biztonsági visszatartó rendszerekben (SRS) található csatlakozóelemeket, különféle elektromos és elektronikai berendezéseknél (például ABS rendszereknél) használatos elektromos csatlakozóházakat, valamint az elektromos járművek feltöltésénél használt nagyteljesítményű csatlakozókat állít elő.
A megnyitón a szalagot Szijjártó Péter a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára, Liam Butterworth, a Delphi Connection Systems (DCS) elnöke, Sebestyén Balázs a Delphi tatabányai gyárának igazgatója és Schmidt Csaba Tatabénya polgármestere vágta át.
Az üzembe a legkorszerűbb technológiával működő félautomata és automata csatlakozóegység-összeszerelő gyártósorokat és fröccsöntő berendezéseket telepítették. Az új gyártósorok mindegyike megfelel a legszigorúbb munkavédelmi és munkabiztonsági előírásoknak.
„A tatabányai üzem gyártókapacitásának bővítése egy újabb mérföldkő a Delphi magyarországi fejlődésében, emellett a nagy növekedési potenciállal rendelkező járműelektronikai piacon betöltött vezető szerepünket is tovább erősíti" – mondta Liam Butterworth, a Delphi Connection Systems (DCS) elnöke.
A 3,4 milliárd forintos bővítésre az Új Széchenyi Terv keretében, a Gazdaságfejlesztési Operatív Program „Komplex technológiai fejlesztés és foglalkoztatás" pályázatának támogatásával került sor. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Magyar Állam társfinanszírozásával valósult meg. 2012-ben több mint 686 millió forintos vissza nem térítendő támogatásról született megállapodás a Delphi és a Magyar Állam között (pályázati azonosító: GOP-2.1.3-11-2012-0011) a Delphi regionális fejlesztéseinek támogatására, ezen belül a tatabányai üzem gyártókapacitásának bővítésére.
A Delphi 1991 óta van jelen Magyarországon. A cégcsoport jelenleg három gyárat működtet az országban – Tatabányán, Balassagyarmaton és Szombathelyen, melyekben több mint 3000 főt foglalkoztat. A gyárakban globális autógyártók számára készülnek járműipari csatlakozóelemek.