
Amikor megjelentek először a személyi számítógépen megvalósított – többé, kevésbé professzionális kivitelű – oszcilloszkóp és DMM implementációk, az illesztő kártyák gyártói rendszerint elfelejtettek megfelelő mérőkábelt is gyártani a termékükhöz. Így aztán pontosan lehetett tudni, melyek a műszaki paraméterek szempontjából nem elfogadható („csak papíron” létező technikai adatok) gyártmányok.
Az R&S RT-ZS60 típus ún. aktív feszültség kábel: 1 Mohm/0,3 pF alacsony terhelésű lezáró impedanciával, minimális zajjal (2 mVRMS) és nagy linearitással (70 dB THD).
Az R&S RT-ZD01 típus orvosi és teljesítmény elektronikai alkalmazásokhoz: differenciál módusú skálázható tartománnyal és -80 dB CMRR zajelnyomással.