1. A „Preforms-in-Paste" technológia a „Pin-in-Paste" folyamat egy továbbgondolt változata, mely során a felületszerelt és furatszerelt alkatrészeknél lévő forraszok újraömlesztése egy lépésben, együtt történhet. A nagyobb vastagságú panelek esetén előfordulhat, hogy a nyomtatással felvitt forrasztópaszta mennyisége nem elegendő ahhoz, hogy az alkatrész lába körül lévő hengeres furatot teljes mértékben kitöltse.
A furat teljes kitöltéséhez egy tömör, téglatest alakú előformázott forraszanyag kerül elhelyezésre a forrasztópaszta tetején. Az előformázott forraszanyag ugyanazon a hőmérsékleten olvad meg, mint a forrasztópaszta, így növelvén a forrasz mennyiségét.
Az előformázott forraszanyagok szabványos tekercsekben (tape&reel) is szállíthatók, így alkalmazkodva a nagy kapacitású gyártások igényeihez.
2.
A csatlakozók javítása során szükséges folyasztószer és forrasztóhuzal kézi adagolása elkerülhető az alátét formájú, folyasztószerrel bevont előformázott forraszanyag használatával. Az ilyen típusú forma a csatlakozótűk méreteinek és a NYÁK vastagságának figyelembevételével kerül kialakításra. Ennek az eljárásnak az egyik nagy előnye, hogy minden tűnél ugyanannyi a forraszanyag mennyisége. Továbbá a folyasztószer-bevonatnak köszönhetően nincs szükség a folyasztószer kézi adagolására.
3. A folyasztószerrel bevont, előformázott forraszanyagokkal jelentősen csökkenthető a zárványosodás:
a) QFN alkatrészek esetén
b) Mélyedésben forrasztandó alkatrészek esetén
Kizárólag forrasztópaszta felhasználása esetén a zárványosodás veszélye lényegesen nagyobb, hisz a forrasztópaszta természetéből adódóan a térfogat közel 50%-át a folyasztószer teszi ki. Összehasonlításképp, az előformázott forraszanyagon lévő folyasztószer-bevonat mindössze a teljes térfogat 1-2%-át jelenti. Az előformázott forraszanyagok használata forrasztópasztával növeli a forraszanyag mennyiségét, oly módon, hogy a folyasztószer mennyisége számottevően nem növekszik, ezzel jelentősen csökkentve a zárványosodást.