A szerződés ünnepélyes aláírásán a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem részéről részt vett Dr. Péceli Gábor rektor, Dr. Vajta László dékán, a Villamosmérnöki és Informatikai Kar vezetője és dr. Felső Gábor, a BME VIKING üzletfejlesztési igazgatója. Az E.ON részéről Bakács István igazgatósági tag és Jamniczky Zsolt, az E.ON Központi Ügyek igazgatója írta alá a megállapodást.
"Örömmel tölt el bennünket, hogy Magyarország legnívósabb egyetemeit támogatva a minőségi képzést és az egyetemeken folyó magas színvonalú szakmai munkát segíthetjük. Támogatásunk célja a magyarországi műszaki oktatást és kutatást a nemzetközi élvonalban tartani, valamint lehetőségeket teremteni magyar mérnökök számára az E.ON-on belül is" - mondta el a rendezvényen Bakács István az E.ON képviseletében.
A gazdasági válság ellenére az E.ON az idei évben sem vonta meg támogatásait, épp ellenkezőleg: nem csupán megtartotta meglévő támogatásait, de bővítette is a támogatások körét és mértékét, ezzel is bizonyítva, hogy hosszú távú befektetőként és munkáltatóként van jelen hazánkban.
Az E.ON évek óta elkötelezetten támogatja az oktatást, ennek elismeréseképpen az Oktatási és Kulturális Minisztérium Kármán Tódor-díjat adományozott 2008 decemberében az E.ON Hungáriának. A díjat a magyarországi oktatás, képzés, felnőttoktatás és tudományos kutatás érdekében végzett kiemelkedő tevékenységéért nyerte el a vállalat. Az E.ON változatos formában segíti az oktatást: ösztöndíjakkal, kutatási pályázatokkal, publikációs díjjal, könyvtárbővítéssel, K+F támogatással, valamint szakmai konferenciák és rendezvények támogatásával.