FőoldalArchívumMiért szükséges a füstelszívás?
2010. március 18., csütörtök ::

Miért szükséges a füstelszívás?

Számos országban jogi szabályokkal kívánják biztosítatni a munkahelyek tiszta levegőjét, megkövetelve az egészségre ártalmas anyagok kiszűrését.Manapság számos munkaterületen - beleértve a forrasztást, ragasztást, hegesztést és lézertechnikát - a munkavégzőre és a környezetre is ártalmas mennyiségű por és füst keletkezik. Sokan azt gondolják, az ólommentes technológia bevezetésével munkahelyük egyben környezetbaráttá is válik. A valóságban azonban az ólommentes forrasztáskor kibocsátott füst még több belélegezhető, finom porrészecskét tartalmaz. A technológia megkövetelte magasabb hőmérséklet és a nagyobb mennyiségű folyasztószer miatt több, és kisebb méretű részecske keletkezik

Nagy fontosságú tehát a megfelelően működő biztonsági berendezések használata, a veszélyes anyagok eltávolítása érdekében. A finom részecskék belélegzése még veszélyesebb, mint a nagyobb méretűeké, mivel könnyebben bejutnak az emberi szervezetbe, és blokkolják a tüdőben lévő léghólyagocskák működését.
A dolgozók védelme érdekében fontos tehát az elszívórendszer használata, amely képes ezeket a részecskéket és gázokat kiszűrni, és megtisztított levegőt visszajuttatni a környezetbe.


Zero-Smog® System
A Weller® Zero-Smog®-rendszere védi a munkavégzőt és annak környezetét. Szűrőrendszere a levegőszennyezőket közvetlenül azok forrásánál köti meg, és meggátolja a részecskék és gázok szétoszlását.
A Zero-Smog®-rendszer szűrőinek széles típusválasztéka és kombinálhatósága nyújtja a legjobb megoldást a problémára. A szabvánszűrőket általában az ólommentes forrasztás, ragasztástechnika és lézeres alkalmazások számára készítik, ugyanakkor a Weller® szűrői teljes mértékben megfelelnek a legtöbb ipari és laboratóriumi technológia használata esetén is.
Zero-Smog®-rendszer a jó munkakörnyezet kialakításáért is felelős. A berendezések kisméretűek, könnyen elhelyezhetők és alacsony a zajkibocsájtásuk. Az elszívókarok és -fejek könnyedén beállíthatók úgy, hogy minél közelebb lehessenek a füst keletkezés helyéhez, ezzel garantálva az optimális elszívást.
A szűrők élettartamának növelése és az energiatakarékosság érdekében a legtöbb Zero-Smog®-rendszert automatikus sebességszabályozással szerelik fel (a csatlakoztatott munkahelyek számának függvényében). A készülékekben hatékony és könnyen cserélhető előszűrő rendszer segít a főszűrők megóvásában.

Pontelszívás
A Weller® FE (Fume Extraction) forrasztóeszközeinek nyelébe elszívócsövet integráltak. A cső nyílása közvetlenül a forrasztási pont felett van, és összegyűjti a keletkezett füstöt. Az elszívószerelvények utólagosan is felcsatlakoztathatók nem FE típusú Weller® forrasztóeszközökre is.

Felületelszívás
A felületelszívás még jobb technikai megoldás az olyan technológiák alkalmazásához, mint a forrasztófürdő, forrólevegős forrasztás, mikroforrasztás és -ragasztás. A Weller® számos mobil rendszert ajánl, amely berendezésenként max. 8 munkahely levegőjének tisztítását is elvégzi.

Forrás: CooperTools

További cikkek a Technológia rovatból

Előformázott forraszanyagok

EUROPLACER - multifunkciós SMT beültetőgépek

Csúcsminőség az optikai és röntgen-ellenőrzési technológiák (AOI, AXI) területén - már több mint 25 éve

Videomikroszkópok a svédországi Optiliától - minőség-ellenőrzéshez, vizsgálatokhoz

Elektronika a víz alatt – elvárások a kiöntőpasztákkal szemben

Tudomány / Alapkutatás

tudomany

CAD/CAM

cad

Járműelektronika

jarmuelektronika

Rendezvények / Kiállítások

Mostanában nincsenek események
Nincs megjeleníthető esemény