A gépek elsősorban a kreatív tantárgyak oktatásában, valamint a művészek felvételeinek utóvágásában töltenek majd be fontos szerepet. Mindehhez az Apcom 3 millió forintos szoftvertámogatással is hozzájárul, melynek keretében Final Cut Studio programcsomagokat biztosítanak a Művészeti Kar számára.
A szerződés aláírása azonban nem egy folyamat lezárása, hanem éppen ellenkezőleg, a Kaposvári Egyetem közel másfél éve indult fejlesztési stratégiájának egy rendkívül fontos mérföldköve. Az egyetem ugyanis a digitális művészeti képzés egyik hazai központjává szeretne válni, illetve egy olyan referenciahellyé, ahol a hazai diákok mellett, a világ számos más országából érkező hallgatók is a lehető legmagasabb szinten sajátíthatják el a kreatív ismereteket. Az Apcommal kötött szerződés szorosan kapcsolódik az egyetem Digitális Campus fejlesztési programjához is. A program keretében a hallgatók és az oktatók egy laptop segítségével az egyetem területén bárhol vezeték nélkül elérhetik a számukra legfontosabb adatbázisokat, illetve az Internetet.
Apple által akkreditált képzési központ a Kaposvári Egyetemen
Az együttműködés révén a Kaposvári Egyetem egy Apple által akkreditált képzési központot is létre fog hozni, melynek részét képezi az ún. AATCe (Apple Authorized Training Center for Education), illetve RTC (Regional Training Center) képzés is. Az AATCe tanfolyamokon az egyetem hallgatói ismerkedhetnek meg a Macintosh rendszerek használatával, valamint az audio-vizuális szerkesztés és alkotás gyakorlatával. Az RTC ingyenes tréningjei pedig a régió tanárainak nyújtanak segítséget abban, hogy hogyan elevenítsék meg a tanórák anyagát a digitális technológia segítségével.
Apple On Campus program színesíti az egyetemi életet
A Kaposvári Egyetem csatlakozik továbbá az Apple világszintű Apple On Campus programjához, mely az egyetem többi karán tanuló hallgatóinak is lehetővé teszi, hogy találkozzanak az Apple megoldásaival. A termékeket az egyetem egy kiválasztott és képzett tanulója, az ún. Apple Representative mutatja majd be tanulótársainak.
Az Apcom és a Kaposvári Egyetem jövőbeni tervei
A megállapodás keretében az Apcom, oktatási partnerei segítségével technikai támogatást is biztosít az egyetem számára, többek között videokonferenciák megvalósításához. A tervek között szerepel az is, hogy a két szervezet együttműködik a jövőben közös távoktatási rendszerek, szakmai és kutatási programok kialakításában. Továbbá szándékukat fejezték ki, hogy közösen vegyenek részt mLearning, mobilizálódó tanulás és eLearning, elektronikus tanulás témakörökben kiírt pályázatokon, mely területeken a podcasting és az audio-video streaming technológiák jól alkalmazhatók.
A Kaposvári Egyetemről A Kaposvári Egyetem az ország egyik legfiatalabb egyeteme, és legszebb campusa. A 2000-ben alakult Kaposvári Egyetem négy kara, az Állattudományi és Gazdaságtudományi egyetemi karok, valamint a Pedagógiai és a Művészeti főiskolai karok, - melyek napjainkra szintén egyetemi rangra emelkedtek - a képzési kínálat széles választékával szolgálják hallgatóink továbbtanulási törekvéseit, az FSZ képzéstől a különböző BSc, BA, MSc, MA szakokon keresztül a PhD képzésig. A Művészeti Kar 2004-től működik. A Kar szakjainak indítási előkészítése a Pedagógiai Karhoz kapcsolódik. Ebből a karból váltak ki és szerveződtek új szervezeti egységgé a rajz, a vizuális kommunikáció, a kommunikáció, a színész, a látványtervező, a fotóriporter és képszerkesztő és az intézményi kommunikátor szakok. A bolognai felsőoktatási átalakulásnak megfelelően új képzéseink: színművész, látványtervező, fotográfus, mozgókép-szerkesztő, elektronikus-, képi- és plasztikai ábrázolás, valamint kommunikáció szak. A legújabb médiumok bevonása a mindennapi oktatásba és kutatásba kiemelt feladatunk. A Karon a tudományos kutatási tevékenység mellett hangsúlyosan van jelen a művészeti alkotómunka. Az oktatók jelentős része rendszeresen kiállít, szerepel, rendez és publikál hazai és nemzetközi színtereken, sokan közülük magas kitüntetések, díjak birtokosai. |