A Sony Manufacturing Systems Europe aktuális portfóliójába tartozó gépek mindegyike tartalmaz valamit a fent említett újítások közül. Kezdjük az SMT gyártósor talán legfontosabb elemével, a pasztanyomtatóval!
Az aktuális modell SI-P850 amellett, hogy flexibilis stencilkeret-befogást biztosít, ami nem igényel újratervezést, vagy átalakítást, tartalmaz két megoldást, ami igazán említésre méltó. Az egyik az automata forraszpaszta-adagoló, amely a hagyományos 500 g-os pasztatégelyt képes tárolni és abból adagolni a megfelelő mennyiségű pasztát, a szükséges időben. Ezáltal a stencilen állandóan csak a megfelelő mennyiségű paszta lesz a termelés kezdetétől a végéig. Egy felhasználónál elvégzett teszt szerint ezzel a rendszerrel, egy gyártósoron évi 180 kg pasztával kevesebbet használtak. Ennek a mennyiségnek a költsége önmagában sem elenyésző, illetve amennyiben több gyártósorról beszélünk, akkor ez a megtakarítás még többszöröződik is. A pasztanyomtatónál maradva meg kell említeni a másik fontos tényezőt, ez pedig a stencil takarítása, illetve annak a ciklusidőre gyakorolt kihatása. Normálesetben, ha minden egyes lenyomtatott panel után törlést szeretnénk alkalmazni, a nyomtatónk válhat a gyártósor szűk keresztmetszetévé. Ennek elkerülésére, illetve a minden nyomtatás utáni gyors törlés lehetőségére fejlesztette ki a Sony a nagy sebességű törlőegységet, ami a normál sebesség tízszeresével végzi a törlést. Ezzel biztosíthatjuk a minden nyomtatás utáni törlést. Kiegészítve az alapfelszereltségben benne lévő, kézi törlést szimuláló törléssel, a stencil folyamatosan a gyártás elkezdésének pillanatában lévő minőségben és tisztaságban használható. A nagy sebesség elérésének egyik járulékos haszna, ami nem elhanyagolgató, a papírfelhasználás. Hagyományos törlés esetén 80 mm, míg a nagy sebességű esetén 8 mm a papírfelhasználás. Ez éves szinten már szignifikáns megtakarítás, illetve a környezet számára káros, használt, kidobandó papírmennyiséget is csökkenheti a gyártó cég. Látszik, hogy a gyártósor első elemének megfelelő kiválasztásával a jelentős költségmegtakarítás mellett, jelentős minőségi változást tudunk elérni viszont itt nem áll meg a sor.
3D-ben, amelyet a kezelő tudtára is ad, és ahogy az már megszokott a Sony AOI-tól, döntési lehetőséget biztosít a kezelőnek, vagy a gyártósoron, vagy egy távirányító állomáson dolgozónak. Ez az opció bármelyik, már jelenleg is működő SI-V200 gépbe beszerelhető, még rugalmasabbá téve ezzel az ellenőrzési folyamatot, hiszen a Sony AOI gép a gyártósor bármelyik eleme után mindenféle szoftveres és hardveres módosítás nélkül beépíthető. A valós idejű visszacsatolásnak és hibaanalízisnek köszönhetően a gyártási hibák szinte azonnal kiszűrhetőek, és megakadályozható a javítási költségek egekbe szökése.